Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Józef
Nazwisko: Strupczewski
Miejsce urodzenia: Wierzbowice
Data urodzenia: 07-04-1927
Imię ojca: Józef
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Według karty ewidencyjnej 01.01.1949 został przyjęty na stanowisko wartownika Wydziału Ogólnego WUBP Szczecin. Według karty ewidencyjnej na stanowisko starszego referenta przy Kierownictwie PUBP Goleniów został mianowany 01.11.1954. 01. - 30.08.1956 delegowany na stanowisko oficera operacyjnego Dd/sBP Goleniów.


Kursy i szkolenia:

W roku 1949 słuchacz XI Kursu Specjalnego w Szkole przy WUBP Szczecin.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ OGÓLNY, KOMENDANTURA WARTOWNIK 01-01-1949
IPN Sz 0019/3456 3790/0 akta osobowe i karta
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ IV, SEKCJA I MŁODSZY REFERENT 10-06-1949
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ IV, REFERAT OCHRONY MŁODSZY REFERENT RO PRZY ZJEDNOCZONYCH STOCZNIACH POLSKICH SZCZECIN 01-01-1950
WUBP SZCZECIN KWATERMISTRZOSTWO INSTRUKTOR 01-05-1950
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ IV, REFERAT OCHRONY REFERENT RO PRZY ZJEDNOCZONYCH STOCZNIACH POLSKICH SZCZECIN 01-06-1950
PUBP NOWOGARD REFERAT IV STARSZY REFERENT 15-09-1951
PUBP NOWOGARD KIEROWNICTWO STARSZY REFERENT 01-05-1952
PUBP NOWOGARD REFERENCI TERENOWI (GMINNI) STARSZY REFERENT NA GMINY GOLENIÓW I ŻÓŁWIA BŁOĆ 01-05-1954
PUBP GOLENIÓW KIEROWNICTWO STARSZY REFERENT 15-11-1954
PDdsBP GOLENIÓW BRAK DANYCH STARSZY REFERENT 01-04-1955
RSPKRiOŚ KdsBP LEGIONOWO BRAK DANYCH SŁUCHACZ 01-09-1955
WUdsBP SZCZECIN DO DYSPOZYCJI 31-07-1956
PDdsBP GOLENIÓW BRAK DANYCH OFICER OPERACYJNY ppor. 01-08-1956 31-12-1956
.