Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Henryk Czesław
Nazwisko: Nowak
Miejsce urodzenia: CYKARZEW
Data urodzenia: 18-01-1943
Imię ojca: Marian
Imię matki: Eleonora
Dodatkowe informacje:

W latach 1972-1973 w Referacie ds. SB KMiPMO w Częstochowie realizował zagadnienia z zakresu pionu III SB. ///
Po ukończeniu przeszkolenia w OKKW MSW w lipcu 1974 został skierowany do pracy w Wydziale IV Zarządu VII Departamentu I MSW. ///
W okresie przebywania w dyspozycji komendanta KWMO w Katowicach, tj. od 1.09.1974, został skierowany do Częstochowy, gdzie realizował zadania z zakresu Wydziału II. ///
W dniu 16.11.1974 formalnie mianowany na stanowisko starszego inspektora Wydziału III KW MO w Katowicach, faktycznie jednak objął stanowisko inspektora operacyjnego Referatu ds. SB KMiPMO w Częstochowie, wykonując zadania z zakresu problematyki pionu III. ///
Służbę zakończył na stanowisku starszego inspektora Inspektoratu I WUSW w Częstochowie - brak formalnej nominacji na to stanowisko w 1990 roku. ///
W okresie 1.09.1973-10.07.1974 Roczne Studium Podyplomowe w OKKW MSW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KMiP MO CZĘSTOCHOWA REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR OPERACYJNY - 16-10-1972
IPN Ka 0188/408 417/V akta osobowe i karta
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 31-08-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER (ETAT NIEJAWNY) - 01-09-1973
KW MO KATOWICE BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-09-1974
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR - 16-11-1974
KW MO CZĘSTOCHOWA BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-06-1975
KW MO CZĘSTOCHOWA WYDZIAŁ II, SEKCJA IV KIEROWNIK - 01-06-1975
KW MO CZĘSTOCHOWA KIEROWNICTWO STARSZY INSPEKTOR PRZY ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA mjr 16-02-1983 31-07-1990
.