Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-05-2022 08:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Józef
Nazwisko: Waluk
Miejsce urodzenia: WOLA
Data urodzenia: 16-01-1911
Imię ojca: Walerian
Imię matki: Michalina
Dodatkowe informacje:

Do KBW skierowany przez Wydział Personalny KC PPR w Warszawie.
Wg ankiety, w czasie wojny w 1943 sześciomiesięczny kurs oficerski w Moskwie.
W okresie 9.04.1954-12.04.1955 kurs specjalny w Szkole KGB w Moskwie.
W okresie 27.08.1965-20.12.1965 dowódca Wojsk Ochrony Pogranicza.///
W okresie delegowany służbowo: 4.10-9.10.1956 do ZSRR; 30.11-3-12.1956, 12.05.-23.05.1957 oraz 24.05.-23.05.1957 do NRD. ///
W okresie 2.01.1966-15.03.1967 szef/minister pełnomocny Misji Polskiej Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych w Korei.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
ZI KBW WARSZAWA ODDZIAŁ III INSPEKTOR - 17-09-1946
IPN BU 0194/14862, IPN BU 00244/164/19, IPN BU 2180/2012 11838/V akta osobowe
ZI KBW WARSZAWA ODDZIAŁ INFORMACJI WOJSK BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO SZEF - 24-09-1947
ZI KBW WARSZAWA ODDZIAŁ INFORMACJI 1 BRYGADY KORPUSU BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO SZEF - 10-11-1947
ZI KBW WARSZAWA ODDZIAŁ II ZASTĘPCA SZEFA - 21-01-1948
ZI KBW WARSZAWA ODDZIAŁ II SZEF - 06-07-1948
ZI KBWiWOP WARSZAWA ODDZIAŁ I SZEF - 20-05-1949
KBW WARSZAWA ZARZĄD POLITYCZNO-WYCHOWAWCZY ZASTĘPCA SZEFA - 10-03-1950
ZI KBWiWOP WARSZAWA BRAK ZASTĘPCA SZEFA - 01-09-1950
ZI WW WARSZAWA BRAK SZEF - 01-05-1952
MBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 15-02-1954
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI MINISTRA - 15-04-1955
Z WOP WARSZAWA ZARZĄD VII SZEF JEDNOCZEŚNIE ZASTĘPCA SZEFA WOP DS. ZWIADU - 12-11-1955
Z WOP WARSZAWA ZARZĄD II SZEF JEDNOCZEŚNIE ZASTĘPCA DOWÓDCY WOP DS. ZWIADU gen. bryg. 01-11-1956 26-08-1965
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ODDELEGOWANY gen. dyw. 02-01-1966 15-03-1967
.