Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Andrzej Wacław
Nazwisko: Bortnowski
Miejsce urodzenia: LIPKA
Data urodzenia: 15-11-1945
Imię ojca: Wacław
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W okresie od 28.09.1963 do 1.11.1970 zawodowa służba wojskowa. Od 2.10.1974 do 1.07.1977 ASW w Warszawie. Od 1.09.1982 do 3.03.1983 kurs akademicki oficerów WSW w Wyższej Szkole KGB w ZSRR. Od 4.01.1988 do 31.05.1988 praktyka na stanowisku szefa Oddziału WSW 3 Korpusu Obrony Powietrznej Kraju Zarządu WSW Wojsk Obrony Powietrznej Kraju.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS PRZEKWALIFIKOWANIA OFICERÓW SŁUCHACZ - 02-11-1970
IPN BU 2174/7713, IPN BU 00323/55 k. 41-45 -, - akta osobowe
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU, ODDZIAŁ WSW 2 KORPUSU OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU STARSZY POMOCNIK SZEFA - 07-09-1971
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU, ODDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 02-07-1977
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU, ODDZIAŁ WSW 2 KORPUSU OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 16-07-1980
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU, ODDZIAŁ WSW 2 KORPUSU OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU ZASTĘPCA SZEFA - 03-03-1983
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU, ODDZIAŁ III ZASTĘPCA SZEFA - 30-05-1985
WSW POZNAŃ ZARZĄD WSW WOJSK LOTNICZYCH, ODDZIAŁ WSW JEDNOSTEK WOJSK LOTNICZYCH ZASTĘPCA SZEFA - 24-03-1988
WSW POZNAŃ ZARZĄD WSW WOJSK LOTNICZYCH, ODDZIAŁ WSW JEDNOSTEK WOJSK LOTNICZYCH P.O. SZEFA - 23-08-1988
WSW POZNAŃ ZARZĄD WSW WOJSK LOTNICZYCH, ODDZIAŁ WSW JEDNOSTEK WOJSK LOTNICZYCH SZEF płk 23-04-1990 31-07-1990
.