Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Waldemar Andrzej
Nazwisko: Sadowski
Miejsce urodzenia: GDAŃSK
Data urodzenia: 23-08-1946
Imię ojca: Piotr
Imię matki: Stefania
Dodatkowe informacje:

W okresie 23.10.1967-15.10.1975 oraz 5.01.1977-4.09.1983 służba wojskowa.
W okresie 23.12.1975-4.01.1977 przebywał na misji Doraźnych Sił Zbrojnych ONZ w Egipcie (brak bliższych danych), a w okresie 15.04.1986-30.11.1987 pełnił funkcję zastępcy attache wojskowego (brak bliższych danych). ///
W okresie 12.06.1989-31.07.1990 w Grupie Obserwatorów Wojskowych ONZ w Iranie i Iraku. ///
W okresie 16.06.1968-31.08.1973 Wydział Elektroniki WAT w Warszawie; 1982-1984 Wydział Religioznastwa-Etyczny w WUML w Warszawie; 1.10.1984-28.06.1985 Podyplomowe Studium Specjalistyczne w Akademii Sztabu Generalnego. W 1975 kurs języka angielskiego II stopnia w Ośrodku Szkolenia Oficerów Politycznych. ///
W 20.09.1989 uzyskał stopień komandora porucznika.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ I OFICER - 03-10-1975
IPN BU 00323/55, k. 104-168 - akta osobowe
Z II SG WP WARSZAWA BRAK BRAK DANYCH mjr 23-12-1975 04-01-1977
Z II SG WP WARSZAWA OŚRODEK SZKOLENIA, KURS SPECJALNY SŁUCHACZ - 05-09-1983
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "A" AGENTURALNEGO WYWIADU OPERACYJNEGO, WYDZIAŁ 2 AGENTURALNEGO WYWIADU OPERACYJNEGO W GDAŃSKU STARSZY OFICER - 01-08-1985
Z II SG WP WARSZAWA BRAK BRAK DANYCH - 15-04-1986
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "A" AGENTURALNEGO WYWIADU OPERACYJNEGO, WYDZIAŁ 2 AGENTURALNEGO WYWIADU OPERACYJNEGO W GDAŃSKU STARSZY OFICER - 01-12-1987 31-07-1990
.