Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jerzy Zygmunt
Nazwisko: Gryz
Miejsce urodzenia: OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI
Data urodzenia: 18-01-1949
Imię ojca: Zygmunt
Imię matki: Jadwiga
Dodatkowe informacje:

W latach 1968-1973 Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych ZSRS w Moskwie. W okresie od 15.10.1976 do 4.09.1977 tłumacz języków obcych w Grupie Tłumaczy Języków Obcych w Oddziale Wojskowych Spraw Zagranicznych Sztabu Generalnego WP. Od 14.08.1979 do 2.12.1979 rzeczoznawca Attachatu Wojskowego przy Ambasadzie PRL w Oslo. Od 20.08.1982 do 31.05.1986 rzeczoznawca Attachatu Wojskowego przy Ambasadzie PRL w Sztokholmie. Od 21.04.1989 do 27.04 1989 wykonywał zadania wywiadowcze na terenie Austrii i RFN; od 21.06.1989 do 24.06.1989 wykonywał zadania wywiadowcze w RFN; od 1.09.1989 do 3.09. 1989 wykonywał zadania wywiadowcze w Budapeszcie.
648Ppl/Lu/11 zarządzenie z dnia 14 sierpnia 2012 dotyczące Jerzego Zygmunta Gryza – prokurator IPN zarządził o pozostawieniu sprawy bez dalszego biegu wobec nie stwierdzenia wątpliwości, co do zgodności oświadczenia lustracyjnego z prawdą.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OS Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ SZKOLENIA, LEKTORAT JĘZYKÓW OBCYCH WYKŁADOWCA mjr 23-03-1975 14-10-1976
IPN BU 2386/33956 k. 356-368, IPN BU 2602/23955, IPN BU 2602/24739, IPN BU 2602/25211 T-60/II/2001, -, -, -, - akta osobowe
OS Z II SG WP WARSZAWA KURS SPECJALNY SŁUCHACZ - 05-09-1977
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH RZECZOZNAWCA ATTACHATU WOJSKOWEGO - 14-08-1979
Z II SG WP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI SZEFA - 03-12-1979
Z II SG WP WARSZAWA BRAK DANYCH OFICER - 01-01-1980
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ I OFICER - 01-12-1980
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH RZECZOZNAWCA ATTACHATU WOJSKOWEGO - 20-08-1982
Z II SG WP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-06-1986
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "K" OFICER - 01-07-1986
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "Y" STARSZY OFICER płk 04-03-1989 31-07-1990
.