Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Mackiewicz
Miejsce urodzenia: Waręż
Data urodzenia: 10-01-1922
Kraj urodzenia: Polska
Imię ojca: Mateusz
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

Według karty ewidencyjnej 01.08.1954 został mianowany na stanowisko zastępcy naczelnika Inspektoratu Wiejskiego WUBP Łódź. Według karty ewidencyjnej 01.08.1959 został mianowany na stanowisko kierownika grupy Wydziału II KMOm Łódź. 01.11.1966 został mianowany na stanowisko inspektora Inspektoratu Kierownictwa Jednostek Bezpieczeństwa KMOm Łódź. 01.04.1967 został mianowany na stanowisko inspektora Inspektoratu Kierownictwa Służby Bezpieczeństwa KM MO Łódź. 31.10.1969 zwolniony ze slużby w Inspektoracie Kierownictwa Służby Bezpieczeństwa KM MO Łódź. Służbę zakończył w stopniu majora.


Kursy i szkolenia:

W roku 1947 słuchacz Sześciotygodniowego Kursu Referentów PUBP w Centrum Wyszkolenia MBP Legionowo.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP KRASNYSTAW REFERENCI TERENOWI (GMINNI) REFERENT NA GMINĘ FAJSŁAWICE - 01-07-1945
IPN Ld 099/792 6247/V akta osobowe i karta
PUBP KRASNYSTAW REFERENCI TERENOWI (GMINNI) STARSZY REFERENT NA GMINĘ TUROBIN - 01-01-1946
PUBP KRASNYSTAW REFERAT V STARSZY REFERENT - 01-10-1947
WUBP LUBLIN WYDZIAŁ V, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 18-08-1948
WUBP LUBLIN WYDZIAŁ V, SEKCJA III P.O. KIEROWNIKA - 15-06-1949
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 01-09-1949
WUBP LUBLIN DO DYSPOZYCJI SZEFA - 21-08-1950
PUBP WŁODAWA SZEF - 01-10-1950
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 16-06-1951
PUBP WIELUŃ ZASTĘPCA SZEFA - 27-06-1951
PUBP ŁĘCZYCA ZASTĘPCA SZEFA - 15-08-1952
WUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ IV, SEKCJA V "B" KIEROWNIK - 01-02-1953
WUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 31-12-1953
WUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ WIEJSKI ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-08-1954
WUdsBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA por. 01-04-1955 31-12-1956
KMOm ŁÓDŹ WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-02-1959
KMOm ŁÓDŹ WYDZIAŁ II, GRUPA VII KIEROWNIK kpt. 01-08-1959 31-10-1966
.