Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Sypioł
Miejsce urodzenia: Sobniów
Data urodzenia: 10-03-1928
Imię ojca: Jan
Imię matki: Anna
Znany/a też jako:
Stanisław Sypioł
urodzony/a 11- 07-1928 Sobniów
Imiona rodziców: Jan Anna


Dodatkowe informacje:

Według karty ewidencyjnej na stanowisko inspektora Wydziału IV KW MO Rzeszów został mianowany 01.04.1967. Według karty ewidencyjnej 01.03.1968 został mianowany na stanowisko kierownika grupy Wydziału IV KW MO Rzeszów.


Kursy i szkolenia:

W roku 1952 słuchacz XIV Kursu w Szkole przy WUBP Rzeszów. 14.04. - 26.06.1971 słuchacz Kursu Doskonalenia Kadr Kierowniczych Służby Bezpieczeństwa w Departamencie Kadr i Szkolenia MSW Warszawa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ II, POCZTA SPECJALNA KURIER 28-09-1949
IPN Rz 00158/318 18032/VI akta osobowe i karta
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ ŁĄCZNOŚCI, POCZTA SPECJALNA STARSZY EKSPEDYTOR 01-08-1950
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ II, SEKCJA II MŁODSZY REFERENT 01-03-1951
KOS MBP GDAŃSK ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ 15-09-1951
WUBP RZESZÓW DO DYSPOZYCJI SZEFA 31-07-1952
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ II, SEKCJA II STARSZY REFERENT 01-08-1952
WUdsBP RZESZÓW WYDZIAŁ IV, SEKCJA VII STARSZY REFERENT 01-04-1955
WUdsBP RZESZÓW WYDZIAŁ IV, SEKCJA VII OFICER OPERACYJNY 01-04-1956
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ "T", SEKCJA I OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ 01-01-1957
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY 01-09-1957
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-01-1961
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ IV STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-07-1962
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ IV INSPEKTOR 01-08-1967
KW MO RZESZÓW BRAK DANYCH KIEROWNIK GRUPY 01-03-1968
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-10-1970
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ IV NACZELNIK płk 16-04-1980 30-11-1984
WUSW RZESZÓW WYDZIAŁ IV INSPEKTOR płk 16-01-1985 30-04-1985
.