Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Mieczysław
Nazwisko: Sadowski
Miejsce urodzenia: BYDGOSZCZ
Data urodzenia: 11-06-1925
Imię ojca: Bernard
Imię matki: Anastazja
Dodatkowe informacje:

Rozkazem z 2.08.1946 skierowany na V kurs przeszkolenia przy KW MO w Bydgoszczy. W okresie od 20.02.1948 do 14.04.1948 IV kurs Szkoły Oficerskiej w CW MO w Słupsku. Od 14.12.1954 do 1.04.1963 służba w MO. Od 8.04.1970 do 20.06.1970 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO BYDGOSZCZ KOMPANIA OPERACYJNA WYWIADOWCA - 08-06-1945
IPN By 0122/3157 4550/SB akta osobowe i karta
KP MO LUBAWA DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 29-08-1945
KP MO LUBAWA BRAK DANYCH SEKRETARZ - 29-08-1945
KP MO LUBAWA BRAK DANYCH MILICJANT - 01-10-1945
KM MO BYDGOSZCZ BRAK DANYCH BRYGADZISTA ŚLEDCZY - 02-11-1946
KM MO BYDGOSZCZ IV KOMISARIAT BRYGADZISTA ŚLEDCZY - 14-11-1946
CW MO SŁUPSK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 14-04-1949
CW MO SŁUPSK WYDZIAŁ PERSONALNY REFERENT - 01-05-1949
CW MO SŁUPSK SEKCJA PERSONALNA REFERENT DS. PRACOWNIKÓW KONTRAKTOWYCH - 01-08-1950
CW MO SŁUPSK SEKCJA V STARSZY REFERENT DS. SZKOŁY OFICERSKIEJ - 15-05-1951
SP MO PIŁA SAMODZIELNA SEKCJA KADR KIEROWNIK brak danych 15-10-1954 14-12-1954
KW MO BYDGOSZCZ DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-04-1963
KW MO BYDGOSZCZ WYDZIAŁ ŚLEDCZY OFICER ŚLEDCZY - 01-05-1963
KW MO BYDGOSZCZ WYDZIAŁ ŚLEDCZY STARSZY OFICER ŚLEDCZY - 01-08-1964
KW MO BYDGOSZCZ WYDZIAŁ III, GRUPA IV KIEROWNIK - 15-11-1966
KP MO ŚWIECIE I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA mjr 01-04-1969 15-04-1973
.