Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Janina
Nazwisko: Urbańska
Nazwisko rodowe: Karbowniczek
Miejsce urodzenia: Bugaj
Data urodzenia: 07-08-1926
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Marianna
Znany/a też jako:
Janina Karbowniczek
urodzony/a 07- 08-1926 Bugaj
Imiona rodziców: Antoni Marianna


Dodatkowe informacje:

Według karty ewidencyjnej 01.05.1950 została mianowana na stanowisko sekretarza II Komisariatu KMOm Gdynia. Według karty ewidencyjnej 01.07.1950 została mianowana na stanowisko szefa Sekcji Ogólnej KMOm Gdynia. Według karty ewidencyjnej 15.05.1951 została mianowana na stanowisko kierownika Sekcji I KMOm Gdynia. Według karty ewidencyjnej 01.01.1972 została mianowana na stanowisko sekretarz-maszynistki Granicznej Placówki Kontrolnej Rybołówstwa w Gdyni 16 Kaszubskiej Brygady WOP Dowództwa WOP Gdańsk. Według karty ewidencyjnej 01.08.1972 została mianowana na stanowisko podoficera operacyjnego i kierownika kancelarii Granicznej Placówki Kontrolnej Rybołówstwa w Gdyni 16 Kaszubskiej Brygady WOP Dowództwa WOP Gdańsk. 15.12.1954 - 30.06.1958 i 16.02.1967 - 31.05.1968 służba w MO. 30.06.1958 zwolniona na własną prośbę.


Kursy i szkolenia:

29.11. - 04.12.1976 słuchaczka kursu dla kierowników kancelarii zorganizowanego przez Dowództwo WOP.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO MIECHÓW BRAK DANYCH MASZYNISTKA 01-01-1946
IPN Gd 214/1960 V-5590 akta osobowe i karta
KP MO MIECHÓW BRAK DANYCH P.O. SEKRETARZA 01-05-1947
KP MO OLKUSZ BRAK DANYCH SEKRETARZ 15-01-1949
KP MO OLKUSZ BRAK DANYCH P.O. SEKRETARZA 08-03-1949
KW MO GDAŃSK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA 01-04-1950
KM MO GDYNIA II KOMISARIAT SEKRETARZ 01-05-1950
KM MO GDYNIA SEKCJA OGÓLNA SZEF 01-07-1950
KM MO GDYNIA SEKCJA I KIEROWNIK st. sierż. 15-05-1951 14-12-1954
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO, GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA W GDYNI (RYBACKA) SEKRETARZ-MASZYNISTKA 01-06-1968
DOWÓDZTWO WOP GDAŃSK 16 KASZUBSKA BRYGADA WOP, GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA W GDYNI PODOFICER OPERACYJNY-KIEROWNIK KANCELARII 01-08-1972
DOWÓDZTWO WOP GDAŃSK 16 KASZUBSKA BRYGADA WOP, GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA RYBOŁÓWSTWA W GDYNI KIEROWNIK KANCELARII 01-01-1973
DOWÓDZTWO WOP GDAŃSK KASZUBSKA BRYGADA WOP, GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA W PORCIE GDYNIA KIEROWNIK KANCELARII st. sierż. 01-06-1976 21-11-1979
.