Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Wiesław Stanisław
Nazwisko: Hryniewicz
Nazwisko rodowe: Heretyk
Miejsce urodzenia: KRAKÓW
Data urodzenia: 01-03-1943
Imię ojca: Feliks
Imię matki: Halina
Dodatkowe informacje:

W okresie 01.11.1965-14.11.1967 służba w MO. Z wniosku z 27.05.1968 wynika, że w tym czasie pracował w Zespole VI Wydziału II KW MO w Krakowie. Z opinii służbowej z 14.06.1969, wniosku personalnego z 03.02.1971, opinii służbowej z 17.02.1972 wynika, że w tym okresie pracował w Zespole III Wydziału II KW MO w Krakowie. W okresie 09.06.1977-14.06.1977 oraz 14.08.1977-19.08.1977 delegowany służbowo do Węgier. W okresie 19.07.1985-30.07.1985 delegowany służbowo do ZSRR jako oficer zabezpieczający grupę turystyczną. W okresie 13.07.1989-21.07.1989 delegowany służbowo z inicjatywy Departamentu I MSW w podróż kurierską na trasie Finlandia, Szwecja, Norwegia, Dania, Islandia. W okresie 04.09.1969-14.07.1970 Roczna Szkoła Oficerska Służby Bezpieczeństwa w CW MSW w Legionowie. W okresie 31.09.1979-30.05.1980 kurs specjalny w Wyższej Szkole Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) w ZSRR. W okresie 03.09.1984-29.09.1984 kurs kadry kierowniczej pionu III MSW w ASW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II, SEKCJA I INSPEKTOR - 15-11-1967
IPN Kr 059/669 6758/SB akta osobowe i karta
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II, GRUPA OPERACYJNA STARSZY INSPEKTOR - 01-04-1971
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II, GRUPA III KIEROWNIK - 16-07-1973
KM MO KRAKÓW WYDZIAŁ II, SEKCJA III KIEROWNIK - 01-06-1975
KM MO KRAKÓW WYDZIAŁ PASZPORTÓW ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-08-1976
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-07-1980
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ III P.O. NACZELNIKA - 01-08-1981
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ III NACZELNIK - 16-01-1982
WUSW KRAKÓW WYDZIAŁ III-1 NACZELNIK - 01-12-1983
WUSW KRAKÓW INSPEKTORAT I KIEROWNIK ppłk 16-11-1989 05-06-1990
.