Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Dembowski
Miejsce urodzenia: KRAKÓW
Data urodzenia: 18-04-1924
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Zofia
Znany/a też jako:
Jan Dziadzia

Dodatkowe informacje:

W okresie 22.04.1945-4.03.1946 żołnierz WP w stopniu szeregowca (piechota). ///
W okresie 24.11.1952-11.08.1953 kurs aktywu kierowniczego w Ośrodku Szkolenia MBP w Warszawie. ///
W okresie 18.02.1959-31.08.1959 inspektor w Wydziale "O" Gabinetu Ministra MSW. ///
Zwolniony "z uwagi na wypowiedź (…) wskazującą na niewłaściwą ocenę ostatnich wydarzeń na terenie Warszawy i w kraju (…)” oraz w związku ze zwolnieniem z pracy w resorcie spraw wewnętrznych żony Józefy Dembowskiej z dniem 14.03.1968 "w związku z niewłaściwym stosunkiem do zagadnień politycznych w kraju jak również nieobiektywnym komentowaniem sytuacji międzynarodowej, a szczególnie na Bliskim Wschodzie” (z wniosku o zwolnienie J. Dembowskiego, k. 78 akt osobowych).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ I, SEKCJA V MŁODSZY REFERENT - 15-03-1948
IPN BU 0194/2549 12572/V akta osobowe
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ I, SEKCJA V REFERENT - 01-10-1948
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ I, SEKCJA V STARSZY REFERENT - 15-12-1949
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ OGÓLNY, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 01-02-1950
MBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 12-08-1953
OS MBP WARSZAWA KATEDRA HISTORII POLSKIEJ PARTII ROBOTNICZEJ WYKŁADOWCA - 12-08-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ V, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 15-04-1954
MBP WARSZAWA INSPEKTORAT WIEJSKI, WYDZIAŁ I STARSZY INSTRUKTOR - 15-06-1954
KdsBP WARSZAWA INSPEKTORAT PRZEWODNICZĄCEGO INSPEKTOR kpt. 01-04-1955 10-01-1957
MSW WARSZAWA BIURO "T", INSPEKTORAT KIEROWNICTWA INSPEKTOR - 01-09-1959
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA BIURA "T" - 01-09-1959
MSW WARSZAWA BIURO "T", INSPEKTORAT KIEROWNICTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-08-1962
MSW WARSZAWA GŁÓWNY INSPEKTORAT MINISTRA, ZESPÓŁ II INSPEKTOR ppłk 01-07-1965 06-04-1968
.