Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-04-2022 09:00

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Byler
Miejsce urodzenia: SKARBOSZEWO
Data urodzenia: 07-10-1919
Imię ojca: Andrzej
Imię matki: Czesława
Dodatkowe informacje:

W okresie 10.09.1951-21.07.1952 Roczna Szkoła Oficerska w CW MBP w Legionowie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP TORUŃ EKSPOZYTURA KOLEJOWA REFERENT - 06-03-1946
IPN By 0122/3145 4534/SB akta osobowe i karta
PUBP TORUŃ EKSPOZYTURA KOLEJOWA STARSZY REFERENT - 01-10-1948
PUBP TORUŃ REFERAT KOLEJOWY STARSZY REFERENT - 01-02-1949
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ IV, SEKCJA VIII REFERENT - 01-03-1949
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ IV, SEKCJA VIII STARSZY REFERENT - 01-10-1949
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ KOMUNIKACJI, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 01-01-1951
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ KOMUNIKACJI, SEKCJA II KIEROWNIK - 01-06-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VIII, WYDZIAŁ I, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 08-08-1952
MBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU VIII - 08-08-1952
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ VIII ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-02-1953
WUBP GDAŃSK BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-08-1954
WUBP GDAŃSK WYDZIAŁ VIII, ODDZIAŁ VIII W TORUNIU KIEROWNIK - 01-08-1954
WUdsBP GDAŃSK ODDZIAŁ V W TORUNIU KIEROWNIK - 01-04-1955
WUdsBP GDAŃSK ODDZIAŁ V W TORUNIU STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KW MO BYDGOSZCZ WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KW MO BYDGOSZCZ BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-01-1957
KW MO BYDGOSZCZ WYDZIAŁ IV STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-07-1962
KP MO ALEKSANDRÓW KUJAWSKI KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-02-1966
KP MO ALEKSANDRÓW KUJAWSKI KIEROWNICTWO I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA mjr 01-04-1967 15-04-1973
.