Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Władysław
Nazwisko: Lach
Miejsce urodzenia: KLUSZKOWCE
Data urodzenia: 17-02-1926
Imię ojca: Jan
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

W latach 1945-1947 brał udział w akcjach przeciwko zbrojnemu podziemiu powiatu brzeskiego i tarnowskiego, m.in. w likwidacji oddziałów NOW Władysława Pilcha "Szarego" i Władysławaw Zagai "Kolca". ///
W sierpniu 1951 delegowany służbowo do NRD na Festiwal Młodzieży i Studentów w Berlinie. ///
W okresie 21.04.-24.11.1947 kurs przeszkolenia oficerów w CW MBP w Legionowie; w 1945 Szkoła Specjalna przy WUBP w Krakowie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP NOWY TARG BRAK DANYCH WARTOWNIK - 18-06-1945
IPN Wr 0126/1886 2422/V akta osobowe i karta
PUBP NOWY TARG BRAK DANYCH MŁODSZY REFERENT - 01-08-1945
PUBP BRZESKO BRAK DANYCH STARSZY REFERENT - 01-01-1946
PUBP BRZESKO KIEROWNICTWO STARSZY REFERENT P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 01-01-1947
PUBP BRZESKO KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA - 01-02-1948
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ SZKOLENIA, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-05-1950
WUBP OPOLE WYDZIAŁ SZKOLENIA, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-09-1950
WUBP OPOLE WYDZIAŁ SZKOLENIA ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-08-1952
WUdsBP OPOLE INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR - 01-09-1955
KW MO OPOLE INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 28-11-1956
KW MO OPOLE KIEROWNICTWO STARSZY INSPEKTOR - 01-09-1961
KW MO OPOLE WYDZIAŁ "C" NACZELNIK - 07-10-1963
KW MO OPOLE INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-10-1973
KW MO OPOLE KIEROWNICTWO STARSZY INSPEKTOR PRZY ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-06-1975
KW MO OPOLE KIEROWNICTWO, INSPEKTORAT I KIEROWNIK płk 01-02-1983 31-08-1985
.