Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Czesław
Nazwisko: Weryszko
Miejsce urodzenia: Zdzitów
Data urodzenia: 03-05-1928
Imię ojca: Aleksander
Imię matki: Antonina
Dodatkowe informacje:

Według karty ewidencyjnej na stanowisko starszego oficera operacyjnego Referatu ds. Bezpieczeństwa KP MO W Lubsku został mianowany 01.09.1961. W okresie 01.02.1981 - 31.07.1983 pełnił funkcję starszego inspektora Zespołu ds. Służby Bezpieczeństwa Wydziału Inspekcji KW MO w Zielonej Górze. W okresie 01.08.1983 - 30.11.1988 pełnił funkcję starszego inspektora Zespołu ds. Służby Bezpieczeństwa Wydziału Inspekcji WUSW w Zielonej Górze. Służbę zakończył w stopniu majora. W oresie 01.09.1977 - 19.01.1980 pełnił służbę na stanowisku szyfranta Konsulatu PRL w Sznghaju, oficjalnie zatrudniony na stanowisku rzeczoznawcy ds. łączności w centrali Chińsko-Polskiego Towarzystwa Maklerów Okrętowych w Szanghaju "Chipolbrok".



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO ŻAGAŃ REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY 01-07-1959
IPN Po 644/26 8895/VI akta osobowe
CW MSW LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERÓW OPERACYJNYCH SŁUCHACZ 01-09-1960
KW MO ZIELONA GÓRA DO DYSPOZYCJI ZATĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA 25-07-1961
KP MO LUBSKO REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-08-1961
KP MO LUBSKO REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR OPERACYJNY 01-04-1967
KW MO ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO, GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA W GUBINIE ZASTĘPCA KOMENDANTA 01-02-1969
DOWÓDZTWO WOP KROSNO ODRZAŃSKIE 9 LUBUSKA BRYGADA WOP, GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA W GUBINIE ZASTĘPCA DOWÓDCY 01-01-1972
KW MO ZIELONA GÓRA DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA 10-10-1973
KP MO SULĘCIN I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA 01-11-1973
KW MO ZIELONA GÓRA DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA 01-06-1975
KW MO ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-06-1975
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR 31-08-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 01-09-1977
KW MO ZIELONA GÓRA DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA 20-01-1980
KW MO ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA kpt. 01-03-1980 31-01-1981
.