Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Andrzej Michał
Nazwisko: Sobczyk
Miejsce urodzenia: WARSZAWA
Data urodzenia: 25-04-1936
Imię ojca: Stefan
Imię matki: Janina
Dodatkowe informacje:

W okresie 19.09.1984-1.10.1986 delegowany do pracy w rezydenturze w Londynie w charakterze oficera operacyjnego ds. bezpieczeństwa (oficjalnie: II sekretarz Ambasady PRL w Londynie).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MSW WARSZAWA BIURO "T", WYDZIAŁ I, SEKCJA II TECHNIK - 01-06-1958
IPN BU 003088/94 19171/V akta osobowe
MSW WARSZAWA BIURO "T", WYDZIAŁ I, SEKCJA II OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 18-02-1959
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ XII OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-12-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ XII, CENTRALNA STACJA "N", ZMIANA IV OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-01-1962
MSW WARSZAWA SAMODZIELNY WYDZIAŁ RADIOKONTRWYWIADU, CENTRALNA STACJA "N", ZMIANA IV OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-03-1965
MSW WARSZAWA SAMODZIELNY WYDZIAŁ RADIOKONTRWYWIADU, CENTRALNA STACJA "N", ZMIANA IV OFICER - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ V INSPEKTOR - 01-10-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IX INSPEKTOR - 15-06-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ V INSPEKTOR - 01-11-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ V STARSZY INSPEKTOR - 01-08-1980
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR - 31-08-1984
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-09-1984
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 31-12-1986
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ XVI STARSZY INSPEKTOR kpt. 01-01-1987 31-12-1987
.