Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-11-2021 14:13

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Franciszek
Nazwisko: Sumisławski
Miejsce urodzenia: Łukocin
Data urodzenia: 30-10-1937
Imię ojca: Jan
Imię matki: Aleksandra
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 20.12.1961. Członek Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) od 03.11.1976. Społeczny Inspektor Ruchu Drogowego ORMO od 22.02.1978. Naczelnik Gminy Opalenie (1974-01.07.1976). Naczelnik Gminy Subkowy od 1976. Radny Powiatowej Rady Narodowej w Tczewie. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Opaleniu. Ukończył Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu. Sekretarz ds. Propagandy KG PZPR w Opaleniu.
Źródła: AP Gdańsk o. Gdynia, KG PZPR w Subkowach, 2722/1, b.p.; Tamże, 2722/2, b.p.; Tamże, 2722/3, b.p.; Tamże, 2722/5, b.p.; Tamże, 2722/6, b.p.; Tamże, 2722/8, b.p.; Tamże, 2722/9, b.p.; Tamże, 2722/11, b.p.; Tamże, 2722/12, b.p.; Tamże, 2722/13, b.p.; Tamże, 2722/14, b.p.; Tamże, 2722/15, b.p.; Tamże, 2722/16, b.p.; Tamże, 2722/17, b.p.; Tamże, 2722/18, b.p.; Tamże, 2722/19, b.p.; Tamże, 2722/20, b.p.; Tamże, 2722/21, b.p.; Tamże, 2722/22, b.p.; AIPN Gd, EAGD 668968.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Egzekutywa Komitet Gminny Subkowy PZPR 31-08-1977 14-05-1981 AP Gdańsk o. Gdynia, KG PZPR w Subkowach, 2722/1, b.p.; Tamże, 2722/2, b.p.; Tamże, 2722/8, b.p.; Tamże, 2722/9, b.p.; Tamże, 2722/14, b.p.; Tamże, 2722/15, b.p.; Tamże, 2722/16, b.p.; Tamże, 2722/17, b.p.; Tamże, 2722/18, b.p.
Przewodniczący Komisja Rolnictwa Komitet Gminny Subkowy PZPR 03-01-1978 AP Gdańsk o. Gdynia, KG PZPR w Subkowach, 2722/8, b.p.
Członek Egzekutywa Komitet Gminny Subkowy PZPR 30-11-1983 5-11-1986 AP Gdańsk o. Gdynia, KG PZPR w Subkowach, 2722/3, b.p.; Tamże, 2722/5, b.p.; Tamże, 2722/11, b.p.; Tamże, 2722/12, b.p.; Tamże, 2722/19, b.p.; Tamże, 2722/20, b.p.; Tamże, 2722/21, b.p.; Tamże, 2722/22, b.p.
Członek Komisja Rolna Komitet Gminny Subkowy PZPR 30-12-1983 AP Gdańsk o. Gdynia, KG PZPR w Subkowach, 2722/11, b.p.
Przewodniczący Komisja ds. Młodzieży Komitet Gminny Subkowy PZPR 11-1986 AP Gdańsk o. Gdynia, KG PZPR w Subkowach, 2722/13, b.p.; Tamże, 2722/22, b.p.
.