Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Marian Zdzisław
Nazwisko: Nabiałek
Miejsce urodzenia: CZĘSTOCHOWA
Data urodzenia: 08-12-1929
Imię ojca: Wojciech
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Z dniem 17.05.1949 skierowany do pracy w aparacie bezpieczeństwa przez KM PZPR w Częstochowie. Z dniem 17.08.1949 delegowany na czteromiesięczny kurs przy WUBP w Kielcach. Delegowany służbowo: 20.03.1967-03.04.1967, 10.12.1972-25.12.1972 na Węgry, 26.05.1967-30.05.1967, 06.02.1968-09.02.1968, 26.06.1969-30.06.1969, 11.05.1970-17.05.1970, 10.02.1971-21.02.1971, 07.03.1972-13.03.1972, 23.02.1974-26.02.1974, 17.05.1974-20.05.1974, 05.12.1974-09.12.1974, 26.01.1975-29.01.1975, 13.06.1975-16.06.1975, 09.01.1976-12.01.1976 do NRD, 24.07.1969-10.08.1969, 21.07.1973-13.08.1973, 24.09.1974-06.10.1974, 23.09.1875-29.09.1975 do Bułgarii, 11.05.1973-20.05.1973, 09.10.1973-16.10.1973, 03.03.1974-14.03.1974, 24.11.1975-28.11.1975, 03.05.1976-07.05.1976 do Czechosłowacji, 26.03.1975-07.04.1975 do Budapesztu. W okresie 19.01.1977-01.08.1981 delegowany do pracy w rezydenturze w Berlinie jako oficer operacyjny.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP CZĘSTOCHOWA SEKCJA I MŁODSZY REFERENT - 20-06-1949
IPN BU 003088/91 17935/V akta osobowe
PUBP CZĘSTOCHOWA SEKCJA I REFERENT - 01-05-1950
PUBP CZĘSTOCHOWA SEKCJA I STARSZY REFERENT - 01-11-1950
PUBP CZĘSTOCHOWA SEKCJA I KIEROWNIK - 01-06-1951
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 15-09-1951
MBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA BIURA DS. FUNKCJONARIUSZY - 08-08-1952
MBP WARSZAWA BIURO DS. FUNKCJONARIUSZY, WYDZIAŁ IV, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 08-08-1952
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ I, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 01-03-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ III, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ III, SEKCJA II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, GRUPA I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-05-1959
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IV STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-06-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ III INSPEKTOR - 01-07-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR - 01-01-1969
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-06-1973
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR - 31-07-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA NACZELNIKA (ETAT NIEJAWNY) - 01-08-1976
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR - 20-10-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA płk 21-10-1981 15-05-1984
.