Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-08-2022 07:47

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław Lucjan
Nazwisko: Soczawa
Miejsce urodzenia: CZELADŹ
Data urodzenia: 02-12-1922
Imię ojca: Lucjan
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

Do chwili skierowania do Centralnej Szkoły MBP w Łodzi był kierownikiem Sekcji do Walki z Bandytyzmem PUBP w Katowicach. /// W okresie II połowa maja - początek czerwca 1950 rozkazem dyrektora Departamentu III MBP delegowany na "akcję specjalną" do Białegostoku. /// W okresie16.05.1970-30.06.1971 (przebywał wówczas w dyspozycji komendanta KWMO w Katowicach) oddelegowany do pracy w Wydziale "T" KWMO w Katowicach. /// Wg raportu z 15.07.1970, w okresie służby w WUBP w Katowicach brał udział w walkach z ugrupowaniami: "Zapory", "Wołyniaka", "Bartka" oraz "Huzara" w czasie delegacji do Białegostoku. ///
W okresie 15.10. -19.11.1947 kurs aktywu wojewódzkiego w CW MBP w Legionowie; 17.08.-19.09.1959 kurs kierownictwa Wydziału "T" KWMO w Ośrodku Szkolenia Kadr MSW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP LUBLINIEC SEKCJA VII KIEROWNIK - 01-05-1945
IPN Ka 0227/153 8569/V akta osobowe i karta
PUBP KATOWICE BRAK DANYCH REFERENT GMINNY - 25-07-1945
PUBP KATOWICE SEKCJA DO WALKI Z BANDYTYZMEM KIEROWNIK - 23-09-1945
PUBP KATOWICE BRAK DANYCH STARSZY REFERENT - 01-01-1946
CS MBP ŁÓDŹ V KURS KONTRWYWIADOWCZY SŁUCHACZ - 20-01-1946
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ III, SEKCJA I ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 22-05-1946
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ III, SEKCJA II, REFERAT "C" STARSZY REFERENT - 01-07-1948
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ III, SEKCJA I KIEROWNIK - 15-01-1950
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ II, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 15-11-1951
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ II, SEKCJA V KIEROWNIK - 01-05-1952
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ IX, KIEROWNICTWO ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1955
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ "T", KIEROWNICTWO ZASTĘPCA NACZELNIKA - 27-12-1956
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ "T", SEKCJA I STARSZY OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-03-1962
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ "T", SEKCJA I "B" STARSZY OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-04-1965
KW MO KATOWICE BRAK SŁUŻBA W MO - 01-04-1969
KW MO KATOWICE BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA mjr 16-05-1970 30-06-1971
.