Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Roman
Nazwisko: Ernst
Miejsce urodzenia: Skórcz
Data urodzenia: 05-05-1932
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Tekla
Dodatkowe informacje:

Kandydat na członka PZPR od 27.05.1954. Członek PZPR od 13.01.1956. Członek ZMW "Wici" od 1947. Członek ZMP od 1948. Członek Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Skarszewach. Prezes Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" (GS "SCh") w Skarszewach (01.09.1952-31.12.1960). Dyrektor Wojewódzkiej Spółdzielni Budownictwa Wiejskiego - Zakład Rejonowy w Pszczółkach od 09.1965. Członek Związku Zawodowego Pracowników Handlu od 1949. Ukończył Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu. Przewodniczący Zarządu Miejskiego ZMP w Skarszewach (1950-1952). Źródła: AP Gdańsk o. Gdynia, ROPP PZPR w Starogardzie Gdańskim, teczka osobowa 10447; KM-G PZPR w Skarszewach, 2677/1, b.p.; Tamże, 2677/7, b.p.; Tamże, 2677/12, b.p.; Tamże, 2677/20, b.p.; Tamże, 2677/27, b.p.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Egzekutywa Komitet Miejski Skarszewy PZPR 1957 1960 AP Gdańsk o. Gdynia, ROPP PZPR w Starogardzie Gdańskim, teczka osobowa 10447.
Członek Egzekutywa Komitet Gromadzki Pszczółki PZPR 12-1969 12-1972 AP Gdańsk o. Gdynia, ROPP PZPR w Starogardzie Gdańskim, teczka osobowa 10447.
Członek Egzekutywa Komitet Gminny Pszczółki PZPR 01-1973 AP Gdańsk o. Gdynia, ROPP PZPR w Starogardzie Gdańskim, teczka osobowa 10447.
Członek Miejsko-Gminna Komisja Rewizyjna Komitet Miejsko-Gminny Skarszewy PZPR 15-11-1977 9-03-1983 AP Gdańsk o. Gdynia, KM-G PZPR w Skarszewach, 2677/1, b.p.; Tamże, 2677/7, b.p.; Tamże, 2677/12, b.p.; Tamże, 2677/20, b.p.
Zastępca Przewodniczącego Komisja Ekonomiczna Komitet Miejsko-Gminny Skarszewy PZPR 28-07-1981 AP Gdańsk o. Gdynia, KM-G PZPR w Skarszewach, 2677/12, b.p.
Przewodniczący Miejsko-Gminna Komisja Rewizyjna Komitet Miejsko-Gminny Skarszewy PZPR 09-03-1983 8-12-1983 AP Gdańsk o. Gdynia, KM-G PZPR w Skarszewach, 2677/7, b.p.; Tamże, 2677/27, b.p.
.