Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-09-2022 12:57

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jerzy
Nazwisko: Załuska
Miejsce urodzenia: WARSZAWA
Data urodzenia: 25-05-1912
Imię ojca: Roch
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W okresie 26.09.1944-9.02.1945 służba wojskowa. W okresie od 26.09.1944 do 6.01.1969 służba wojskowa. Od 3.10.1966 do 27.07.1968 zastępca attache wojskowego, morskiego i lotniczego przy Ambasadzie PRL w Koreańskiej Republiki Ludowego-Demokratycznej.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ I MŁODSZY REFERENT - 14-02-1945
IPN BU 0194/86, IPN BU 00244/183/11 9917/V, - akta osobowe i karta
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ I, SEKCJA I REFERENT - 17-07-1945
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ I, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 16-01-1946
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ I, SEKCJA II ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 01-10-1946
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ I, SEKCJA EWIDENCJI REPATRIANTÓW KIEROWNIK - 01-03-1947
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII, SEKCJA I KIEROWNIK - 24-02-1948
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-07-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-06-1953
KdsBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA WYDZIAŁ "C" INSPEKTOR - 01-05-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT KADR I SZKOLENIA, WYDZIAŁ III, GRUPA INSPEKTORÓW SZKOLENIOWYCH INSPEKTOR - 25-07-1956
KdsBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR I SZKOLENIA mjr 14-08-1956 31-12-1956
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI - 17-05-1957
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD I, ODDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 19-06-1957
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA WYDZIAŁ VI SZEF - 09-06-1958
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI - 16-04-1960
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD I, ODDZIAŁ II ZASTĘPCA SZEFA - 16-04-1960
Z II SG WP WARSZAWA JEDNOSTKA WOJSKOWA NR 2000 ODDELEGOWANY - 11-01-1961
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD I, ODDZIAŁ II SZEF - 12-02-1962
MON WARSZAWA DO DYSPOZYCJI SZEFA SZTABU GENERALNEGO WP - 18-04-1964
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ II SZEF - 01-06-1964
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ATTACHE WOJSKOWY, MORSKI I LOTNICZY - 03-10-1966
Z II SG WP WARSZAWA GRUPA DYSPOZYCYJNA OFICER ppłk 28-07-1968 06-01-1969
.