Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Wiesław
Nazwisko: Działowski
Miejsce urodzenia: KRAKÓW
Data urodzenia: 06-12-1935
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Janina
Dodatkowe informacje:

W okresie od 4.06.1962 do 20.06.1962 kurs dla nowo przyjętych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w CW MSW w Legionowie. Według opinii służbowej z dnia 5.06.1963: "w ramach zagadnienia prowadzi sprawę na przedstawiciela Polonii Amerykańskiej, który z ramienia Rządu Amerykańskiego buduje Klinikę Pediatryczną w Krakowie" (IPN BU 1359/1, k. 9). W 1973 wyróżniony nagrodą pieniężną za "uzyskanie cennego materiału, który został wykorzystane do przeprowadzenia skutecznego przedsięwzięcia przeciw działalności antypolskich ośrodków propagandy" (IPN BU 1359/1, k. 38). Od 31.08.1975 do 20.06.1976 dziesięciomiesięczne przeszkolenie w Wyższej Szkole KGB w ZSRS. Od 1.04.1977 do 7.04.1977 wyjazd do Moskwy na turniej koszykówki w ramach GTS "Wisła". W 1977 kurs specjalny w Departamencie Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II OFICER OPERACYJNY - 16-04-1962
IPN BU 1359/1, IPN Kr 0162 6847/V, - akta osobowe i karta
CW MSW LEGIONOWO ROCZNA OFICERSKA SZKOŁA OPERACYJNA SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA MSW SŁUCHACZ - 09-09-1963
KW MO KRAKÓW DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 27-07-1964
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II OFICER OPERACYJNY - 01-09-1964
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II INSPEKTOR - 01-04-1967
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II, GRUPA OPERACYJNA KIEROWNIK - 01-02-1970
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-10-1971
KM MO KRAKÓW WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-06-1975
KM MO KRAKÓW ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 15-07-1976
KW MO KRAKÓW ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-11-1981
WUSW KRAKÓW ZASTĘPCA SZEFA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA płk 01-08-1983 03-04-1990
.