Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-10-2021 12:19

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Władysław Józef
Nazwisko: Tałan
Miejsce urodzenia: Kłoda Duża gm. Zalesie
Data urodzenia: 26-09-1932
Imię ojca: Bazyli
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 16.02.1950 r. W latach 1949-1956 należał do ZMP.
Przebieg pracy zawodowej:
1) 1948-1949 - instruktor WF w 19 Brygadzie ,,Służba Polsce" w Malborku, 2) 1949-1956 - oficer polityczno-wychowawczy w Ludowym Wojsku Polskim, 3) 1956-1975 (1957-1975 - rozbieżność w mat. źródł.) - st. kontroler w Urzędzie Celnym w Terespolu, 4) 1975-1979 - inspektor d/s obrony cywilnej w Urzędzie Miasta i Gminy w Terespolu
Pełnił funkcje: Przewodniczącego Rady Miejsko-Gminnej PRON, Przewodniczącego Społecznego Komitetu ORMO, Sekretarza Zarządu Miejsko-Gminnego LOK, Członka Zarządu Wojewódzkiego LOK.
Wykształcenie i przeszkolenie polityczne:
1) 1966 - Liceum Ogólnokształcące, 2) 1949-1950 - Oficerska Szkoła Polityczno-Wychowawcza w Łodzi, 3) Dwuletnie Studium Administracji Celnej, 4) 1978 - WUML, 5) 1983 - Międzywojewódzka Szkoła Partyjna w Łodzi, kurs dla aparatu partyjnego z zagadnień pracy ideowo-wychowawczej i organizacji Partii
Sprawując stanowisko kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pracy Ideowo-Wychowawczej przy KM-G PZPR w Terespolu był zatrudniony na etacie RSW ,,Książka-Prasa-Ruch" (01.12.1979-31.10.1980) oraz na etacie partyjnym (01.11.1980-10.01.1982).
Członek i II sekretarz POP PZPR w Urzędzie Miasta i Gminy w Terespolu,I sekretarz POP PZPR w Urzędzie Celnym w Terespolu oraz członek Powiatowej Komisji Rewizyjnej w KP PZPR w Białej Podlaskiej.
Źródło: Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Biała Podlaska 1/556.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
I Sekretarz Komitet Miejski Terespol PZPR 1965 1969 Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Biała Podlaska 1/556
Kierownik Miejsko-Gminny Ośrodek Pracy Ideowo-Wychowawczej Terespol PZPR 01-12-1979 10-01-1982 Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Biała Podlaska 1/556
Sekretarz Komitet Miejsko-Gminny Terespol PZPR 11-01-1982 19-03-1988 Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Biała Podlaska 1/556
.