Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Kubiak
Miejsce urodzenia: RAKOWIEC
Data urodzenia: 10-08-1924
Imię ojca: Michał
Imię matki: Franciszka
Znany/a też jako:
Stanisław Kubiak
urodzony/a 10- 08-1924 DOBRZELIN

Dodatkowe informacje:

W 1947 brał udział w walkach z UPA na terenie województwa rzeszowskiego. ///
W okresie 01.09.-31.12.1956 pełnił obowiązki zastępcy kierownika PUdsBP w Łowiczu (bez formalnego zatwierdzenia na to stanowisko). ///
W okresie 25.03.-10.05.1974 kurs zastępców komendantów powiatowych ds. Służby Bezpieczeństwa w ODKK MSW w Łodzi.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP KUTNO OCHRONA WARTOWNIK - 30-05-1945
IPN BU 0892/849 853/V akta osobowe i karta
PUBP KUTNO BRAK DANYCH MŁODSZY REFERENT - 01-08-1945
PUBP KUTNO BRAK DANYCH REFERENT - 01-01-1946
CW MBP LEGIONOWO KURS OFICERÓW ŚLEDCZYCH SŁUCHACZ - 22-08-1947 03-12-1947
PUBP KUTNO REFERAT ŚLEDCZY OFICER ŚLEDCZY - 01-10-1947
PUBP BRZEZINY REFERAT ŚLEDCZY STARSZY OFICER ŚLEDCZY - 01-06-1948
PUBP ŁOWICZ REFERAT ŚLEDCZY STARSZY OFICER ŚLEDCZY - 31-12-1950
PUBP ŁOWICZ REFERAT ŚLEDCZY OFICER ŚLEDCZY - 15-09-1952
PUBP ŁOWICZ REFERAT ŚLEDCZY STARSZY OFICER ŚLEDCZY - 01-07-1953
PUdsBP ŁOWICZ BRAK DANYCH STARSZY REFERENT - 01-04-1955
PUdsBP ŁOWICZ BRAK DANYCH OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KP MO ŁOWICZ REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KP MO ŁOWICZ REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-04-1967
KP MO KUTNO KIEROWNICTWO I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-09-1971
KW MO PŁOCK WYDZIAŁ "W" NACZELNIK - 01-06-1975
KM MO KUTNO KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 15-04-1983
RUSW KUTNO KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-08-1983
WUSW PŁOCK BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA płk 01-07-1988 31-10-1988
.