Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Władysław
Nazwisko: Syjota
Miejsce urodzenia: MIĘDZYBRODZIE BIALSKIE
Data urodzenia: 07-03-1919
Imię ojca: Ludwik
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W okresie 06.1962-06.1963 przeszkolony z zakresu prowadzenia niektórych czynności dochodzeniowych; 01.10.-19.12.1964 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MUBP GLIWICE SEKCJA VII WYWIADOWCA - 12-08-1945
IPN Ka 0227/469 8976/SB akta osobowe i karta
UBP GLIWICE REFERAT I MŁODSZY REFERENT - 01-01-1946
UBP na MiP GLIWICE REFERAT I REFERENT - 01-06-1946
UBP na MiP GLIWICE REFERAT V REFERENT - 01-08-1946
PUBP GLIWICE SEKCJA V STARSZY REFERENT - 01-11-1947
PUBP GLIWICE SEKCJA V KIEROWNIK - 22-07-1948
PUBP GLIWICE KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA - 15-02-1950
PUBP CIESZYN KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA - 01-10-1950
PUBP PSZCZYNA KIEROWNICTWO SZEF - 01-06-1951
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 10-09-1952
WUBP STALINOGRÓD (KATOWICE) BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 31-08-1953
MUBP SOSNOWIEC KIEROWNICTWO SZEF - 01-11-1953
PUdsBP BĘDZIN KIEROWNICTWO KIEROWNIK - 01-04-1955
KP MO CIESZYN KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 27-12-1956
KM MO CZĘSTOCHOWA KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-02-1963
KMiP MO CZĘSTOCHOWA KIEROWNICTWO I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA ppłk 01-04-1967 28-02-1973
.