Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Zenon
Nazwisko: Kubaś
Miejsce urodzenia: OSTRÓW WIELKOPOLSKI
Data urodzenia: 04-11-1925
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Julianna
Dodatkowe informacje:

W okresie od 20.05.1959 do 31.03.1963 starszy oficer operacyjny rezydentury w Hadze, oficjalnie referendarz w Biurze Radcy Handlowego przy Ambasadzie PRL w Hadze. Od 5.11.1967 31.07.1971 do pracownik rezydentury belgradzkiej, oficjalnie Kierownik Działu w Biurze Radcy Handlowego przy Ambasadzie PRL w Belgradzie. Od 14.01.1980 do 16.08.1982 oficer operacyjny rezydentury w Berlinie, oficjalnie konsul w Konsulacie Generalnym PRL w Lipsku. Od 1.02.1988 do 31.01.1990 kurier dyplomatyczny MSZ.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII REFERENT - 01-10-1953
IPN BU 2264/1123, IPN BU 003175/506 115/91/444, 21789/V akta osobowe
OS MBP WARSZAWA ROCZNY KURS PRZESZKOLENIA SŁUCHACZ - 15-10-1953
MBP WARSZAWA DO DYSPOZCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU VII - 01-11-1954
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ II, SEKCJA I REFERENT - 01-11-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III, SEKCJA III REFERENT - 28-10-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 01-11-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 20-04-1956
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 01-08-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-06-1959
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-11-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V INSPEKTOR - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-10-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II INSPEKTOR - 01-11-1971
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-07-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-11-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XIV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-11-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA NACZELNIKA (ETAT NIEJAWNY) - 01-01-1980
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-12-1982
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA NACZELNIKA (ETAT NIEJAWNY) płk 01-07-1985 15-02-1990
.