Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Andrzej Antoni
Nazwisko: Żabiński
Miejsce urodzenia: Klaniny
Data urodzenia: 15-12-1943
Imię ojca: Bernard
Imię matki: Anna
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 16.01.1975. Członek NSZZ Pracowników Przedsiębiorstwa Połowów i Usług Rybackich "Korab" (PPiUR "Korab") w Ustce. Przewodniczący NSZZ Pracowników PPiUR "Korab". Przewodniczący Prezydium Konferencji Samorządu Robotniczego w PPiUR "Korab" w Ustce. Ukończył Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu. Sekretarz KZ PZPR w PPiUR "Korab" w Ustce. I Sekretarz KZ PZPR w PPiUR "Korab" w Ustce. Przewodniczący Komisji ds. Organizacji Młodzieżowych i Społecznych KM PZPR w Ustce. Źródła: AP Koszalin o. Słupsk, KM PZPR w Ustce, 558/1, k. 35-36; Tamże, 558/2, k. 1, 3-4, 79, 83; Tamże, 558/3, k. 49v-50; Tamże, 558/5, k. 1; Tamże, 558/8, k. 2, 5-6, 54, 57-58, 76, 140; Tamże, 558/9, k. 3, 6-7, 123-124, 140; Tamże, 558/10, k. 7-8, 178-179; Tamże, 558/11, k. 6-7, 64, 87-88; Tamże, 558/12, k. 30-31, 110-111; Tamże, 558/13, k. 21-22, 61-62; Tamże, 558/18, k. 141, 143-143v, 146; Tamże, 558/19, k. 4, 148; Tamże, 558/20, k. 5, 140; Tamże, 558/21, k. 17, 253; Tamże, 558/22, k. 20, 188, 191, 214; Tamże, 558/23, k. 5, 203; Tamże, 558/24, k. 14, 228; Tamże, 558/25, k. 5, 63; Tamże, 558/26, k. 6-7; Tamże, 558/29, k. 18; AIPN Gd, IPN Gd 236/8538 (EASL 14966), k. 57, 62, 64-65, 68-69; Tamże, IPN Gd 06/61, t. 13, k. 140.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek brak Komitet Miejski Ustka PZPR 02-12-1977 AP Koszalin o. Słupsk, KM PZPR w Ustce, 558/1, k. 36; Tamże, 558/2, k. 1; Tamże, 558/3, k. 49v-50; Tamże, 558/5, k. 1; Tamże, 558/10, k. 8, 179; Tamże, 558/11, k. 7, 88; Tamże, 558/12, k. 31, 111; Tamże, 558/13, k. 22, 62; Tamże, 558/26, k. 6-7.
Członek Egzekutywa Komitet Miejski Ustka PZPR 15-12-1977 24-11-1979 AP Koszalin o. Słupsk, KM PZPR w Ustce, 558/2, k. 1; Tamże, 558/18, k. 141, 143-143v, 146; Tamże, 558/19, k. 4, 148; Tamże, 558/20, k. 5, 140; Tamże, 558/21, k. 17, 253; Tamże, 558/22, k. 20, 188.
Sekretarz Ds. Ekonomicznych Komitet Miejski Ustka PZPR 24-11-1979 23-05-1981 AP Koszalin o. Słupsk, KM PZPR w Ustce, 558/2, k. 79, 83; Tamże, 558/22, k. 191, 214; Tamże, 558/23, k. 5, 23; Tamże, 558/24, k. 14, 228; Tamże, 558/25, k. 5, 63.
Przewodniczący Komisja Ekonomiczna Komitet Miejski Ustka PZPR 18-12-1979 AP Koszalin o. Słupsk, KM PZPR w Ustce, 558/9, k. 140.
Zastępca Przewodniczącego Komisja ds. Wewnątrzpartyjnych Komitet Miejski Ustka PZPR 06-08-1981 1983 AP Koszalin o. Słupsk, KM PZPR w Ustce, 558/5, b.p.; Tamże, 558/11, k. 64.
.