Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Zbigniew
Nazwisko: Bieniek
Miejsce urodzenia: Jelenia Góra
Data urodzenia: 14-09-1955
Imię ojca: Wojciech
Imię matki: Eleonora


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Akta sprawy o wykroczenie Dot. posiadania przez Z. Bieńka w swoim mieszkaniu znacznych ilości ,"nielegalnych wydawnictw i ulotek przeznaczonych do rozpowszechniania", za co został ukarany przez Kolegium do Spraw Wykroczeń przy Naczelniku Dzielnicy Wrocław-Fabryczna grzywną w wysokości 40 tys. zł i przepadkiem zakwestionowanych materiałów. Materiałów brak. Wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych.
Akta prokuratorskie W aktach znajduje się wniosek Wydz.Śledczego WUSW Wrocław z dnia 28.08.1987 (RSW 84/87) do Prokuratury Rejonowej dla Dzielnicy Wrocław-Śródmieście o zatwierdzenie przeszukania mieszkania Z. Bieńka z dnia 27.08.1987, oraz wniosek do Kolegium do Spraw Wykroczeń przy Naczelniku Dzielnicy Wrocław-Fabryczna (2Ko 33/87) o ukaranie ww., w związku ze sprawą o wykroczenie dotyczące podjęcia przez Z. Bieńka działań ,"w celu wywołania niepokoju publicznego poprzez zgromadzenie w swoim mieszkaniu (...) znacznych ilości nielegalnych wydawnictw i ulotek przeznaczonych do dalszego rozpowszechniania". IPN Wr 33/792 (2Ko./1-70)
.