Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Ordyniec
Miejsce urodzenia: GÓRKI
Data urodzenia: 06-01-1924
Imię ojca: Artem
Imię matki: Aleksandra
Dodatkowe informacje:

Z materiałów wynika, że w okresie od 15.08.1944 do 30.08.1944 był milicjantem w KP MO Biała Podlaska, a od 1.09.1944 przeszedł do pracy w PUBP Biała Podlaska. W 1946 dwumiesięczny kurs aktywu przy WUBP w Lublinie. Podczas pracy na etacie niejawnym w Departamencie I MSW skierowany do instytucji przykrycia. W latach 1965-1966 kurier dyplomatyczny w Ministerstwa Handlu Zagranicznego. Od 1966 do maja 1971 naczelnik Wydziału Ochrony Placówek Ministerstwa Handlu Zagranicznego. Od 9.05.1971 do 18.12.1973 pracownik rezydentury w Kolonii, oficjalnie kierownik Działu Administracyjnego i ds. kadrowych w Dyrekcji Budowy Fabryki Kwasu Siarkowego w Duisburgu z ramienia Centrali Handlu Zagranicznego „Polimex”. Od 1.03.1981 do 28.02.1983 kurier dyplomatyczny w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP BIAŁA PODLASKA SEKCJA I WYWIADOWCA - 15-09-1944
IPN BU 003175/619, IPN Lu 0357/1974 18057/V, - akta osobowe i karta
PUBP BIAŁA PODLASKA SEKCJA MIEJSKA, KONTRWYWIAD REFERENT - 01-04-1945
PUBP LUBLIN REFERENT URZĘDU - 01-10-1945
WUBP LUBLIN WYDZIAŁ PERSONALNY REFERENT - 20-01-1946
WUBP LUBLIN WYDZIAŁ PERSONALNY, SEKCJA I P.O. KIEROWNIKA - 01-09-1946
WUBP LUBLIN WYDZIAŁ PERSONALNY, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-05-1947
WUBP LUBLIN WYDZIAŁ PERSONALNY, SEKCJA II KIEROWNIK - 01-06-1948
WUBP LUBLIN WYDZIAŁ PERSONALNY, SEKCJA II ZASTĘPCA NACZELNIKA JEDNOCZEŚŃIE P.O. KIEROWNIKA - 01-11-1949
WUBP LUBLIN WYDZIAŁ PERSONALNY ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-06-1950
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 01-08-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, WYDZIAŁ II, SEKCJA VI STARSZY REFERENT - 01-08-1951
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT KADR I SZKOLENIA, WYDZIAŁ II INSPEKTOR - 01-04-1955
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR I SZKOLENIA, WYDZIAŁ KADR OPERACYJNYCH STARSZY RADCA - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR I SZKOLENIA, WYDZIAŁ KADR OPERACYJNYCH INSPEKTOR - 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR I SZKOLENIA, WYDZIAŁ KADR OPERACYJNYCH STARSZY INSPEKTOR - 01-01-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR I SZKOLENIA, WYDZIAŁ I INSPEKTOR - 01-01-1958
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU I - 01-04-1960
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, SAMODZIELNA SEKCJA IV KIEROWNIK - 16-04-1960
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR I SZKOLENIA, SAMODZIELNA SEKCJA KADR KIEROWNIK - 01-11-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-05-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, KIEROWNICTWO STARSZY INSPEKTOR - 01-09-1975
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XVI STARSZY INSPEKTOR - 15-11-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR - 01-03-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XVIII STARSZY INSPEKTOR płk 10-12-1983 22-10-1984
.