Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-09-2022 12:57

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Władysław
Nazwisko: Śliwa
Miejsce urodzenia: DZIEWIĘCZYCE
Data urodzenia: 12-08-1919
Imię ojca: Wincenty
Imię matki: Bronisława
Znany/a też jako:
Stanisław Imiołek
Imiona rodziców: Wincenty


Dodatkowe informacje:

Według części dokumentów z dniem 1.04.1945 został mianowany kierownik WUBP we Wrocławiu. Od 1.08.1951 sześciomiesięczny Kurs Aktywu Kierowniczego MBP. Według akt IPN Sz 0116/1621 na stanowisko zastępcy szefa WUBP w Koszalinie został mianowany z dniem 1.01.1952. Od 1.08.1955 Kurs Specjalny dla funkcjonariuszy KdsBP. W okresie od 28.11.1956 do 31.01.1957 starszy inspektor w Inspektoracie Kierownictwa KWMO w Warszawie. Od 1.02.1957 do 10.06.1958 dyżurny oficer operacyjny w Wydziale Ogólnym Gabinetu Ministra MSW. Od 1.01.1964 do 18.12.1976 naczelnik wydziału w Zarządzie Administracyjno-Gospodarczym MSW. Ostatni stopień pułkownik.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP RZESZÓW KIEROWNIK - 25-09-1944
IPN BU 0193/7457, IPN Sz 0116/1621, IPN Sz 292/1, IPN Ld 615/1 8045/V, 2747/V, -, - akta osobowe i karta
WUBP KRAKÓW P.O. KIEROWNIKA - 13-01-1945
MBP WARSZAWA GRUPA OPERACYJNA NA DOLNY ŚLĄSK KIEROWNIK - 01-04-1945
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI - 01-01-1946
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ III KIEROWNIK - 15-01-1946
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-06-1948
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI NACZELNIK - 28-07-1948
WUBP ŁÓDŹ ZASTĘPCA SZEFA - 01-11-1951
WUBP KOSZALIN ZASTĘPCA SZEFA - 01-12-1952
WUBP KOSZALIN ZASTĘPCA SZEFA P.O. SZEFA - 01-06-1953
WUdsBP KOSZALIN ZASTĘPCA KIEROWNIKA P.O. KIEROWNIKA - 01-01-1955
KdsBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR I SZKOLENIA - 20-05-1955
KdsBP WARSZAWA INSPEKTORAT PRZEWODNICZĄCEGO STARSZY INSPEKTOR - 01-06-1955
WUdsBP WARSZAWA ZASTĘPCA KIEROWNIKA ppłk 01-09-1955 28-11-1956
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA BIURA "T" - 11-06-1958
MSW WARSZAWA BIURO "T" INSPEKTOR - 15-06-1958
MSW WARSZAWA BIURO "T", INSPEKTORAT KIEROWNICTWA INSPEKTOR - 01-09-1961
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU I - 08-02-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) ppłk 20-02-1962 31-12-1963
.