Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-09-2022 12:57

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Władysław
Nazwisko: Stefaniak
Miejsce urodzenia: SŁUPCA
Data urodzenia: 30-08-1927
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Joanna
Znany/a też jako:
Władysław Stefaniak
urodzony/a 30- 09-1927

Dodatkowe informacje:

Wg charakterystyk z 28.12.1957 i 08.08.1958, w tym okresie pracował w Grupie V Wydz. III KWMO w Olsztynie; zajmował się zagadnieniami dotyczącymi kleru katolickiego. Wg wniosku personalnego z 18.10.1968 oraz wg opinii służbowej z 02.04.1973, pracował w Grupie VI Wydziału II KWMO w Olsztynie, pełnił też funkcję kierownika tej grupy, zajmując się "ochroną operacyjną" obiektów specjalnych wojska i granicy państwowej z ZSRS. Wg opinii służbowych z 30.04.1976 z 30.05.1979 oraz raportu z 02.05.1980, był kierownikiem Sekcji VI Wydziału II KWMO w Olsztynie. ///
Od 01.09.1954 dwuletni kurs przeszkolenia oficerów bezpieczeństwa w CW MBP w Legionowie; od 01.09.1955 Dwuletnia Szkoła Podwyższania Kwalifikacji dla Kierowników Sekcji w Szkole nr 2 w Krajowym Ośrodku Szkolenia KdsBP Gdańsku.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
TOSBP PLESZEW SZEŚCIOMIESIĘCZNY KURS SŁUCHACZ - 01-11-1950
IPN Bi 059/385 2837/V akta osobowe i karta
WUBP OLSZTYN BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 10-06-1951
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ V, SEKCJA V MŁODSZY REFERENT - 10-06-1951
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ V, SEKCJA V REFERENT - 01-03-1952
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ XI REFERENT - 15-01-1953
WUdsBP OLSZTYN BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 07-07-1956
WUdsBP OLSZTYN WYDZIAŁ VI, SEKCJA IV OFICER OPERACYJNY - 01-08-1956
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1958
KP MO BRANIEWO KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-10-1960
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-02-1966
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ II INSPEKTOR - 01-04-1967
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ II STARSZY INSPEKTOR - 01-08-1970
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ II KIEROWNIK GRUPY - 16-09-1972
KW MO OLSZTYN BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-06-1975
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ II KIEROWNIK SEKCJI mjr 01-10-1975 15-07-1980
.