Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-05-2023 10:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Walenty
Nazwisko: Baranowski
Miejsce urodzenia: Wilno
Data urodzenia: 10-05-1929
Imię ojca: Wiktor
Imię matki: Teresa
Dodatkowe informacje:


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Walenty Baranowski, wówczas inżynier budownictwa pracujący w Świnoujściu, w roku 1962 był "opracowywany" przez SB z Referatu ds. Bezpieczeństwa KP MO Świnoujście w celu pozyskania go do współpracy. Teczka ww. "kandydata na tajnego współpracownika" (nr rej. Sz 420) została zniszczona w marcu 1973, w związku z czym brak możliwości ustalenia powodu odstąpienia SB od próby pozyskania W. Baranowskiego do współpracy. Materiały o sygn. 27359/I-k zniszczono. Wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych
Walenty Baranowski figuruje w protokołach Komendy Wojewódzkiej MO w Szczecinie z roku 1973 dot. zniszczenia teczek osobowych i teczek pracy już nieżyjących byłych tajnych współpracowników SB oraz tych kandydatów na tajnych współpracowników i właścicieli lokali kontaktowych, którzy "nie nadają się do powtórnego opracowania i pozyskania". IPN Sz 0012/55 t. 1 (329/IV).
.