Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Wacław
Nazwisko: Mączka
Miejsce urodzenia: KLIMONTÓW
Data urodzenia: 02-05-1929
Imię ojca: Jan
Imię matki: Barbara
Dodatkowe informacje:

W okresie od 4.05.1951 do 10.04.1984 zawodowa służba wojskowa. Od 15.10.1955 do 15.09.1958 Akademia Sztabu Generalnego WP. Od 21.10.1961 do 27.11.1963 oficer do zleceń attachatu wojskowego przy Ambasadzie PRL w Kairze. Od 26.06.1964 do 20.08.1967 oficer do zleceń attachatu wojskowego przy Ambasadzie PRL w Sofii. Według wyciągu z przebiegu służby wojskowej z dnia 12.09.1983 na przełomie 1982/83 wykonywał zadania w okresie stanu wojennego na stanowisku pełnomocnika-komisarza KOK w Gdańskiej Rafinerii Nafty.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
Z II SG WP WARSZAWA KURS SPECJALNY W ŚRÓDBOROWIE SŁUCHACZ - 17-08-1952
IPN BU 00273/286, IPN BU 00265/810 5969/6, 1890/59/15 akta osobowe
Z II SG WP WARSZAWA SEKCJA REZERWY PERSONALNEJ POMOCNIK KIEROWNIKA - 01-09-1953
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ II, WYDZIAŁ I REFERENT - 01-10-1953
Z II SG WP WARSZAWA KURS SPECJALNY W ŚRÓDBOROWIE KIEROWNIK GRUPY JEDNOCZEŚNIE WYKŁADOWCA PRZEDMIOTÓW SPECJALNYCH - 20-10-1954
MON WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA SZTABU GENERALNEGO WP - 10-06-1959
Z II SG WP WARSZAWA KURS SPECJALNY WYKŁADOWCA DS. OPERACYJNYCH - 25-06-1959
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ WYDAWNICZY REDAKTOR - 01-10-1960
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ WYDAWNICZY ZASTĘPCA REDAKTORA NACZELNEGO REDAKCJI "WOJSKOWEGO PRZEGLĄDU ZAGRANICZNEGO" - 01-02-1961
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH OFICER DO ZLECEŃ ATTACHATU WOJSKOWEGO - 21-10-1961
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ IV, WYDZIAŁ I STARSZY RADCA DS. JĘZYKOWYCH - 28-11-1963
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH OFICER DO ZLECEŃ ATTACHATU WOJSKOWEGO - 26-06-1964
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ WYDAWNICZY ZASTĘPCA REDAKTORA NACZELNEGO REDAKCJI "WOJSKOWEGO PRZEGLĄDU ZAGRANICZNEGO" - 21-08-1967
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VII, WYDZIAŁ II STARSZY RADCA DS. JĘZYKOWYCH - 18-01-1968
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ WYDAWNICZY P.O. REDAKTORA NACZELNEGO REDAKCJI WYDAWNICTW INFORMACYJNYCH - 05-11-1968
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ WYDAWNICZY REDAKTOR NACZELNY REDAKCJI WYDAWNICTW INFORMACYJNYCH - 01-11-1969
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XIV REDAKTOR NACZELNY REDAKCJI WYDAWNICTW INFORMACYJN-ROZPOZNAWCZYCH - 01-02-1970
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XIV P.O. SZEFA - 01-09-1971
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XIV SZEF - 01-04-1973
Z II SG WP WARSZAWA BRAK SŁUŻBA POZA WOJSKIEM płk 16-05-1977 10-04-1984
.