Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Władysław Wojciech
Nazwisko: Łyszczek
Miejsce urodzenia: STARONIWA
Data urodzenia: 11-04-1924
Imię ojca: Wincenty
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

W okresie 08.04-20.06.1970 słuchacz Kursu Doskonalenia Kadr Kierowniczych SB MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP RZESZÓW WOJEWÓDZKI WYDZIAŁ CENZURY WOJENNEJ CENZOR - 30-10-1944
IPN Rz 00157/1279/k 16961/V, 16961/VI akta osobowe i karta
WUBP KRAKÓW WOJEWÓDZKI WYDZIAŁ CENZURY WOJENNEJ CENZOR - 23-01-1945
WUBP KRAKÓW WOJEWÓDZKI WYDZIAŁ CENZURY WOJENNEJ REFERENT - 15-04-1945
PUBP TARNÓW POWIATOWY ODDZIAŁ CENZURY WOJENNEJ REFERENT - 15-04-1945
WUBP KRAKÓW WOJEWÓDZKI WYDZIAŁ CENZURY WOJENNEJ REFERENT - 11-09-1945
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ VIII, SEKCJA II REFERENT P.O. KIEROWNIKA - 01-03-1946
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ "B", SEKCJA III STARSZY REFERENT P.O. KIEROWNIKA - 05-12-1946
CW MBP LEGIONOWO KURS KIEROWNICZY SŁUCHACZ - 21-04-1947
WUBP KRAKÓW DO DYSPOZYCJI SZEFA - 24-11-1947
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ V, SEKCJA IV STARSZY REFERENT P.O. KIEROWNIKA - 21-02-1948
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ V, SEKCJA IV KIEROWNIK - 01-03-1949
PUBP DĄBROWA TARNOWSKA KIEROWNICTWO SZEF - 15-07-1950
PUBP MIECHÓW KIEROWNICTWO SZEF - 01-02-1951
PUBP WADOWICE KIEROWNICTWO SZEF - 01-10-1952
WUBP RZESZÓW DO DYSPOZYCJI SZEFA - 20-11-1953
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ XI NACZELNIK - 01-03-1954
WUdsBP RZESZÓW WYDZIAŁ VI NACZELNIK - 01-04-1955
KW MO RZESZÓW DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 28-11-1956
KW MO RZESZÓW KIEROWNICTWO JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA SEKRETARZ OPERACYJNY - 01-01-1957
KW MO RZESZÓW SAMODZIELNA SEKCJA OGÓLNOORGANIZACYJNA SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA KIEROWNIK - 01-03-1962
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ "C" NACZELNIK - 01-11-1965
KW MO RZESZÓW INSPEKTORAT KIEROWNICTWA SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-10-1970
KW MO RZESZÓW INSPEKTORAT KIEROWNICTWA SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA KIEROWNIK - 01-01-1975
KW MO RZESZÓW DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA ppłk 01-06-1975 30-06-1975
.