Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ryszard
Nazwisko: Głowacz
Miejsce urodzenia: NIEMCE
Data urodzenia: 05-04-1929
Imię ojca: Bolesław
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Od 01.11.1977 służba w MO.
Od 1.09.1954 dwuletni kurs przeszkolenia oficerów BP w CW MBP w Legionowie. W okresie 17.09-06.12.1969 kurs doskonalenia kadr kierowniczych SB. W okresie 11.11-18.12.1974 kurs doskonalenia zawodowego dla zastępców komendantów powiatowych ds. SB w ODKK w Łodzi.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ OGÓLNY GONIEC - 03-04-1948
IPN Rz 0085/42 77/375 akta osobowe i karta
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ OGÓLNY KANCELISTA - 22-07-1948
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ OGÓLNY SEKRETARZ SZEFA - 15-05-1950
WUBP OPOLE WYDZIAŁ OGÓLNY REFERENT - 01-11-1950
WUBP OPOLE BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-11-1950
WUBP OPOLE WYDZIAŁ I, SEKCJA VI REFERENT - 10-02-1951
WUBP OPOLE WYDZIAŁ I, SEKCJA I REFERENT SPRAWOZDAWCZOŚCI - 01-01-1953
WUBP OPOLE WYDZIAŁ I, SEKCJA III REFERENT - 01-08-1953
WUBP OPOLE WYDZIAŁ I, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 01-05-1954
CW MBP LEGIONOWO DWULETNI KURS PRZESZKOLENIA OFICERÓW SŁUCHACZ - 01-09-1954
WUdsBP OPOLE BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 07-07-1956
WUdsBP OPOLE BRAK DANYCH SEKRETARZ URZĘDU - 01-09-1956
DUdsBP KĘDZIERZYN-KOŹLE BRAK DANYCH KIEROWNIK - 01-10-1956
KW MO OPOLE WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KP MO KRAPKOWICE BRAK I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 16-12-1963
KW MO OPOLE WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-09-1968
KW MO OPOLE INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-12-1969
KW MO OPOLE WYDZIAŁ III NACZELNIK - 01-05-1971
KW MO RZESZÓW BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 15-04-1974
KP MO LESKO BRAK I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-06-1974
KW MO KROSNO WYDZIAŁ PASZPORTÓW NACZELNIK ppłk 01-06-1975 31-10-1977
.