Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Lucjan
Nazwisko: Partyński
Miejsce urodzenia: BĘDZIN
Data urodzenia: 02-02-1912
Imię ojca: Jan
Imię matki: Franciszka
Dodatkowe informacje:

W latach 1943-1944 służba w Armii Czerwonej. W okresie od 1.01.1945 do 2.12.1969 zawodowa służba wojskowa. Pracę w Głównym Zarządzie Informacji Naczelnego Dowództwa WP rozpoczął jako referent w Lublinie, następnie przeniesiony na stanowisko szefa sekcji (brak daty objęcia stanowiska). Z ankiety personalnej z dnia 1.10.1956 wynika, że w grudniu 1955 ukarany upomnieniem przez Centralną Komisję Kontroli Partyjnej KC PZPR za współudział w łamaniu praworządności w pracy śledczej w Organach Informacji WP (IPN BU 00244/184/9, k. 17v, 30; IPN BU 2174/8279, k. 15, 16).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
GZIND WP LUBLIN BRAK DANYCH REFERENT - 12-1944
IPN BU 2174/8279, IPN BU 2602/9519 CAW 1573/75/236, 4267 akta osobowe
GZI WP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ INFORMACJI OKRĘGU WOJSKOWEGO NR II, ODDZIAŁ INFORMACJI 16 DYWIZJI PIECHOTY W GDAŃSKU SZEF - 05-1946
GZI WP KRAKÓW WYDZIAŁ INFORMACJI OKRĘGU WOJSKOWEGO NR V ZASTĘPCA SZEFA - 06-1947
GZI WP WARSZAWA OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR I, WYDZIAŁ INFORMACJI 18 DYWIZJI PIECHOTY W BIAŁYMSTOKU SZEF - 07-1948
GZI WP WARSZAWA OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR I, WYDZIAŁ INFORMACJI GARNIZONU WARSZAWA SZEF - 06-1949
GZI WP WARSZAWA ODDZIAŁ III SZEF WYDZIAŁU - 06-1950
GZI MON WARSZAWA ZARZĄD IV OFICER ŚLEDCZY - 10-1950
GZI MON WARSZAWA ZARZĄD IV POMOCNIK SZEFA - 01-05-1952
GZI MON WARSZAWA ZARZĄD INFORMACJI WOJSK LOTNICZYCH ZASTĘPCA SZEFA - 22-06-1954
MON WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR - 29-06-1956
MON WARSZAWA DO DYSPOZYCJI SZEFA SZTABU GENERALNEGO WP - 17-07-1956
Z II SG WP WARSZAWA KURS SPECJALNY SŁUCHACZ - 31-07-1956
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ OPERACYJNO-SZKOLENIOWY KIEROWNIK SEKCJI - 19-09-1957
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ II, WYDZIAŁ IV SZEF - 23-09-1958
MON WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR płk 30-03-1960 09-11-1961