Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław Józef
Nazwisko: Dzyndra
Miejsce urodzenia: KOLBUSZOWA
Data urodzenia: 25-08-1923
Imię ojca: Grzegorz
Imię matki: Bronisława
Znany/a też jako:
Stanisław Winiarski

Dodatkowe informacje:

Początkowo podawał imię ojca Henryk. Służba w MO od lipca 1944 na terenie powiatu Kolbuszewskiego do czasu wstąpienia do UB. Wg karty ewidencyjnej, służbę rozpoczął w sierpniu 1944 (brak dokładnej daty). Wg wniosku z 10.08.1945 (IPN Po 061/99, k. 55) od 28.01.1945 pracował w charakterze starszego referenta Sekcji IV, następnie sekretarza i zastępcy kierownika. Wg charakterystyki z 26.10.1946 (IPN Po 061/99, k. 60) jako zastępca kierownika pełnił funkcję naczelnika Wydziału III WUBP Rzeszów.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP KOLBUSZOWA BRAK DANYCH STARSZY WYWIADOWCA - 28-01-1945
IPN Po 061/99 146/V akta osobowe i karta
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ DO WALKI Z BANDYTYZMEM ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 24-08-1945
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ III ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 23-03-1946
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ III, SEKCJA II REFERENT - 01-06-1947
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ II, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 01-06-1948
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ II, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-02-1949
WUBP ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-07-1950
WUBP ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA P.O. NACZELNIKA kpt. 01-08-1954 31-03-1955
.