Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-11-2021 14:13

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Tadeusz Cyprian
Nazwisko: Cepak
Miejsce urodzenia: CHODZENICE
Data urodzenia: 21-01-1930
Imię ojca: Wilhelm
Imię matki: Franciszka
Dodatkowe informacje:

W okresie od 25.09.1948 do 31.07.1990 zawodowa służba wojskowa. Od 4.11.1961 do 6.05.1966 zastępca attache wojskowego, morskiego i lotniczy przy Ambasadzie PRL w Kairze. Od 1.09.1970 do 13.08.1971 praktyka na stanowisku szefa Wydziału Rozpoznawczego Sztabu 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej w Legionowie, natomiast od 14.08.1971 do 14.06.1972 na stanowisku starszego pomocnika szefa Oddziału II Rozpoznawczego Sztabu Warszawskiego Okręgu Wojskowego. Od 1.09.1972 do 8.08.1974 Akademia Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych ZSRR. Od 10.12.1974 do 24.06.1975 dowódca Polskiej Wojskowej Jednostki Specjalnej w Doraźnych Sił Zbrojnych ONZ na Bliskim Wschodzie. W okresie 30.08.1979 do 20.12.1984 zastępca pełnomocnika szefa ds. specjalnych Sztabu Generalnego WP. Od 1984 szef Zarządu Rozpoznania Wojskowego Głównego Zarządu Szkolenia Bojowego WP. W roku 1988 mianowany do stopnia generała brygady.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ V POMOCNIK REDAKTORA - 17-10-1956
IPN BU 2174/7356, IPN BU 2386/31274 CAW 1912/02/6, - akta osobowe i karta
Z II SG WP WARSZAWA KURS SPECJALNY SŁUCHACZ - 15-10-1958
OS Z II SG WP WARSZAWA KURS SPECJALNY SŁUCHACZ - 01-02-1960
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-02-1961
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ZASTĘPCA ATTACHE WOJSKOWEGO, MORSKIEGO I LOTNICZEGO - 04-11-1961
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA - 07-05-1966
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VII, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-10-1966
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ WYDAWNICZY P.O. SZEFA - 15-02-1967
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ WYDAWNICZY SZEF - 18-01-1968
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XIV P.O. SZEFA - 01-02-1970
MON WARSZAWA BRAK PRAKTYKANT - 01-09-1970
Z II SG WP WARSZAWA GRUPA DYSPOZYCYJNA BRAK DANYCH - 15-06-1972
MON WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA SZTABU GENERALNEGO WP - 09-08-1974
Z II SG WP WARSZAWA BRAK STARSZY INSPEKTOR - 26-08-1974
Z II SG WP WARSZAWA BRAK P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 03-09-1975
Z II SG WP WARSZAWA BRAK ZASTĘPCA SZEFA płk 04-11-1976 29-08-1979
.