Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 18-12-2020 09:03

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Mozal
Miejsce urodzenia: MIERZANOWICE
Data urodzenia: 17-01-1924
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

Podczas okupacji „miał kontakty oraz przebywał w oddziałach partyzanckich >SzaszkiBrzozyOsy-Górala< w 1 Brygadzie Ziemi Kieleckiej u mjr. Ps. >Zygmunt< - Połowniak, poza tym u dowódcy obwodu nr 3 płk. Moczara i mjr. Sobczyńskiego ps. >Władek<. po wyzwoleniu pracowa w komitecie miejskim ppr radomiu jako sekretarz gdzie powierzono mu organizowanie zwm a nast by sekretarzem komitetu miejskiego ostrowcu. r. przyszed do pracy naszym resorcie. akt osobowych>Przez cały okres służby w pionie paszportów MSW był opiniowany jako funkcjonariusz organów bezpieczeństwa państwa. Podczas pracy w Biurze Paszportów Zagranicznych otrzymał samodzielny odcinek pracy: współpracował ścisłe z jednostkami operacyjnymi Dep. I, II i III MSW. W Biurze Paszportów MSW kierował komórką Referatu Operacyjnego w Wydziale Inspekcji i Odwołań. ///
W latach 1953-1956 delegowany służbowo na placówkę do Belgii (oficjalnie: pracownik konsularny Ambasady PRL). ///
W okresie 01.11.1976-31.10.1980 delegowany do Grupy Operacyjnej "Wisła" w Moskwie (oficjalnie: I sekretarz Ambasady PRL). ///
W 1968 roku delegowany do Węgier. W okresie 15.07-25.07.1969 delegowany do ZSRR. W okresie 13.10-21.10.1971 delegowany służbowo do Włoch. ///
W okresie 11.01-31.03.1966 kurs doskonalenia kadr kierowniczych SB.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI BRAK ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 02-04-1945
IPN BU 0604/768 18270/V akta osobowe
WUBP KIELCE SEKCJA IV P.O. KIEROWNIKA - 01-07-1945
PUBP BUSKO-ZDRÓJ BRAK P.O. KIEROWNIKA - 20-10-1945
MUBP CZĘSTOCHOWA BRAK ZASTĘPCA SZEFA - 01-09-1946
MUBP CZĘSTOCHOWA BRAK ZASTĘPCA SZEFA P.O. SZEFA - 01-09-1947
PUBP CZĘSTOCHOWA BRAK SZEF - 01-10-1947
PUBP RADOM BRAK SZEF - 01-01-1948
WUBP KIELCE WYDZIAŁ I NACZELNIK - 15-03-1949
WUBP KIELCE KIEROWNICTWO INSPEKTOR - 01-01-1950
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, SEKCJA II-4 KIEROWNIK - 01-08-1952
MBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU VII - 01-08-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII KIEROWNIK SEKCJI (ETAT NIEJAWNY) - 15-05-1953
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I KIEROWNIK SEKCJI (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER (ETAT NIEJAWNY) - 28-11-1956
MSW WARSZAWA BIURO PASZPORTÓW ZAGRANICZNYCH, WYDZIAŁ III STARSZY RADCA - 05-07-1957
MSW WARSZAWA BIURO PASZPORTÓW ZAGRANICZNYCH, WYDZIAŁ INSPEKCJI INSPEKTOR - 01-12-1958
MSW WARSZAWA BIURO PASZPORTÓW, WYDZIAŁ V INSPEKTOR - 01-09-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ II INSPEKTOR GRUPY N.P.K. - 01-02-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-06-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ V NACZELNIK - 01-03-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, GRUPA III STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-11-1976
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 01-11-1980
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, GRUPA REZERWOWA NA ETACIE NACZELNIKA WYDZIAŁU płk 01-11-1980 17-01-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ IX NACZELNIK płk 01-04-1981 26-08-1985