Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 05-12-2023 15:09

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Henryk Stanisław
Nazwisko: Owoc
Miejsce urodzenia: Krosno
Data urodzenia: 06-01-1942
Imię ojca: Leopold
Imię matki: Jadwiga


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Kwestionariusz Ewidencyjny [KE] Kontrolowany operacyjnie w ramach KE krypt. "Mechanik" - "podejrzany o wykorzystywanie NSZZ >S< do prowadzenia wrogiej działalności. Sprawę w stos. do wym. zakończono rozmową". Materiały o sygn. 1149/II zniszczono. Wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych.
Sprawa Operacyjnego Sprawdzenia [SOR] Sprawdzany operacyjnie (od 10.04.1989) w ramach SOS krypt. "Związkowiec" z powodu podejrzeń o "reaktywowanie działalności >Solidarności<". Sprawę zakończono z powodu legalizacji działalności związkowej. Materiały o sygn. 2063/II zniszczono. Wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych
Sprawa Obiektowa [SO] Zarejestrowany (30.08.1989) do SO krypt. "Belfer". Sprawa dotyczyła "ochrony" operacyjnej "pracowników oświaty i wychowania (...) przed szkodliwymi wpływami elementów antysocjalistycznych i antypaństwowych". W/w w zachowanych materiałach sprawy IPN-Rz-038/75 (88/IV) nie występuje. W dzienniku rejestracyjnym do nr 11397 w polu uwagi widnieje adnotacja "zniszczono". IPN-Rz-038/75 (88/IV) t. 1-2 oraz zapisy kartoteczno-ewidencyjne.
.