Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Milewicz
Miejsce urodzenia: SZUMSK
Data urodzenia: 15-10-1943
Imię ojca: Edward
Imię matki: Jadwiga
Dodatkowe informacje:

W okresie 16.11.1966-31.07.1969 służba w MO. ///
W okresie lipiec 1973 - listopad 1976 etatowy przewodniczący Zarządu Dzielnicowego ZSMP w MSW; 01.01.1975-30.10.1976 inspektor Komitetu Dzielnicowego PZPR w MSW. ///
Wg opinii służbowej z 03.1982, jako inspektor Wydz. VI Dep. II MSW organizował i koordynował pracę operacyjną w zakresie kontrwywiadowczego zabezpieczenia obiektów strategiczno-obronnnych. Wg opinii służbowej z 10.1984, „W kwietniu 1981 r. przeniesiony został do pracy w nowo powstałym Wydziale XIII Dep. II MSW, zabezpieczającym operacyjnie centralę PRiTV, zaś od kwietnia 1982 r. pełni funkcję zastępcy naczelnika Wydz. XV Dep. II MSW, zabezpieczającego kontrwywiadowczo stałych i czasowych korespondentów zagranicznych w Polsce. (…) Brał osobisty udział i kierował realizacją kombinacji operacyjnych na kierunku kontrwywiadowczym i w rozpracowywaniu opozycji politycznej oraz kleru. (k. 172 akt osobowych). ///
Delegowany służbowo: na Węgry (01.09.1974-14.09.1974), do Bułgarii 15.09.1974-30.09.1974), do Rumunii (30.08.1976-09.09.1976).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VII INSPEKTOR - 01-08-1969
IPN BU 003088/127 21649/V akta osobowe
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VI STARSZY INSPEKTOR - 01-11-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ XIII STARSZY INSPEKTOR - 01-08-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ XV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 16-04-1982
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ XI NACZELNIK płk 01-02-1985 16-03-1990
.