Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Bujak
Miejsce urodzenia: Krępa
Data urodzenia: 14-04-1919
Imię ojca: Wojciech
Imię matki: Helena


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Materiały administracyjne Stanisław Bujak figuruje w wykazach osób aresztowanych, podejrzanych oraz ukrywających się z terenu pow. Lubartów. IPN Bi Lu 044/12 (15/13).
Materiały administracyjne W dniu 01.04.1947 w PUBP w Łukowie Stanisław Bujak złożył oświadczenie, w którym ujawnił, iż był członkiem "AK", a następnie należał do organizacji WiN działającej na terenie Kocka i gminy Łysobyki (obecnie Jeziorzany). Działał w oddziale "Zawieji" i używał pseudonimu "Lipka". IPN Lu 054/65 (seg. nr 1 poz. 8 "U" Łuków).
Sprawa Obiektowa [SO] Materiały dotyczą organizacji WiN Lublin. W aktach znajduje się odpis doniesienia uzyskanego od jednego z więźniów Centralnego Więzienia we Wronkach dotyczącego członków WiN należących do oddziału "Zawieji" zamieszkałych we wsiach Białobrzegi pow. Łuków i Krępa pow. Lublin - wśród nich występuje Stanisław Bujak. IPN Lu 08/91 (O/100).
.