Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Henryk
Nazwisko: Smalkowski
Miejsce urodzenia: Białystok
Data urodzenia: 01-11-1922
Imię ojca: Wincenty
Imię matki: Kazimiera
Dodatkowe informacje:

W okresie od 31.05.1946 do 1.10.1950 członek ORMO w Białymstoku i Łomży. Według karty przebiegu służby i karty ewidencyjnej od 27.10.1951 do 1.10.1952 referent Sekcji II Wydziału I WUBP w Białymstoku, według charakterystyki służbowej z 21.02.1952 referent Sekcji VI. Według wniosku o przeniesienie z 25.07.1953 niedatowanej charakterystyki i charakterystyki z 6.05.1953 pracując na stanowisku starszego referenta Sekcji VI Wydziału I WUBP w Białymstoku jednocześnie pełnił obowiązki kierownika tej Sekcji. Od 1.05.1957 do 1.09.1957 oficer operacyjny Wydziału II KW MO w Białymstoku z miejscem pracy w Sekcji Paszportów Zagranicznych.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
SM OLSZTYN PIĘCIOMIESIĘCZNY KURS SŁUCHACZ - 01-06-1950
IPN Bi 98/1830, IPN Bi 362/3624, IPN Bi 043/2728 3888/V, -, - akta osobowe i karta
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I, SEKCJA I REFERENT 02-10-1950
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I, SEKCJA II REFERENT - 27-10-1951
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I, SEKCJA VI STARSZY REFERENT - 01-10-1952
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I, SEKCJA VI KIEROWNIK - 01-06-1953
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I, SEKCJA IV KIEROWNIK - 01-08-1953
WUdsBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ II, SEKCJA VII KIEROWNIK - 01-04-1955
WUdsBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ II, SEKCJA VII STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ II SEKRETARZ - 01-01-1957
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ II OFICER OPERACYJNY - 01-05-1957
CW MSW LEGIONOWO DWULETNIA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 01-09-1959
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ II OFICER OPEREACYJNY 25-07-1961
KW MO BIAŁYSTOK DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 25-07-1961
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1963
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ II INSPEKTOR kpt. 01-04-1967 31-08-1970
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ "C" ARCHIWISTA nie dotyczy 20-02-1974 20-03-1974
.