Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-09-2023 10:09

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Roman Rafał
Nazwisko: Mieszała
Miejsce urodzenia: Osiek
Data urodzenia: 20-01-1940
Imię ojca: Józef
Imię matki: Maria


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Akta dochodzenia Dot. produkcji i rozpowszechniania na terenie Jeleniej Góry oraz Piechowic ulotek zatytułowanych "Gencjana" o treści "mogącej wywołać niepokój publiczny lub rozruchy", wydawanych przez osoby działające w "podziemnych strukturach prosolidarnościowych". W ramach prowadzonego śledztwa w mieszkaniu R. Mieszały dokonano przeszukania, a on sam został przesłuchany. Sprawa z powodu niewykrycia sprawców została umorzona. IPN Wr 026/105 (III-107)
Kwestionariusz Ewidencyjny [KE] Dot. R. Mieszały objętego kontrolą operacyjną z powodu "prowadzenia wrogiej działalności w ramach byłych struktur >Solidarności<". Materiałów o sygn. 1550/2 brak. Wpis na podstawie zapisów kartotecznych.
Materiały ewidencyjne W dniu 11.05.1986 w Krzeszowie uczestniczył w "nielegalnym zgromadzeniu i nie opuścił miejsca zgromadzenia po jego rozwiązaniu przez organa MO", za co został ukarany przez Kolegium ds. Wykroczeń przy Prezydencie m. Jelenia Góra grzywną w wysokości 21 tys. Wpis na podstawie zapisów kartotecznych.
.