Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 19-02-2021 08:47

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Józef
Nazwisko: Kępa
Miejsce urodzenia: Rzeczyca
Data urodzenia: 18-05-1928
Imię ojca: Szczepan
Imię matki: Rozalia
Dodatkowe informacje:

W PPR od 1948 r., następnie w PZPR. W latach 1950-54 w Zarządzie Głównym Związku Młodzieży Polskiej (ZMP). Nastęnie aspirant w Instytucie Nauk Społecznych przy KC PZPR 1954-58.
W okresie 1969-1980 poseł na Sejm PRL V-VII kadencji.
Źródło: AAN, Polska Zjednoczona Partia Robotnicza część I - Zjazdy i posiedzenia plenarne Komitetu Centralnego od I do IX Zjazdu (porządek dzienny, źródła). Część II Członkowie władz naczelnych oraz I sekretarze komitetów wojewódzkich PZPR 21 XII 1948 - 31 XII 1982. Opracowali W. Ciempiel, J. Jakubowski, J. Szczeblewski, Warszawa 1983, dalej PZPR, oprac. W. Ciempiel, 1983, s...; Mołdawa T., Ludzie władzy 1944-1991, s. 371.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Sekretarz Komitet Dzielnicowy Warszawa-Mokotów Warszawa PZPR 1959 1960 Mołdawa T., Ludzie władzy 1944-1991, s. 371.
Kierownik Wydział Oświaty i Nauki Komitet Warszawski Warszawa PZPR 1960 1961 Mołdawa T., Ludzie władzy 1944-1991, s. 371.
Sekretarz Komitet Warszawski Warszawa PZPR 1961 1967 Mołdawa T., Ludzie władzy 1944-1991, s. 371.
I Sekretarz Komitet Warszawski Warszawa PZPR 22-12-1967 7-12-1976 PZPR, oprac. W. Ciempiel, 1983, s.331; AAN XI/255.
Członek Komitet Centralny Warszawa PZPR 16-11-1968 20-07-1981 PZPR, oprac. W. Ciempiel, 1983, s. 124.
Zastępca Członka Biuro Polityczne Komitet Centralny Warszawa PZPR 20-12-1970 12-12-1975 PZPR, oprac. W. Ciempiel, 1983, s. 139, 186.
Członek Biuro Polityczne Komitet Centralny Warszawa PZPR 12-12-1975 14-02-1980 PZPR, oprac. W. Ciempiel, 1983, s. 186.
Wiceprezes Rada Ministrów Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej Warszawa Brak 02-12-1976 8-02-1979 Mołdawa T., Ludzie władzy 1944-1991, s. 175.
Minister Ministerstwo Administracji Godpodarki Terenowej i Ochrony Środowiska Warszawa Brak 08-02-1979 31-07-1981 Mołdawa T., Ludzie władzy 1944-1991, s.179.
Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Nie figuruje w zasobie IPN.